Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. jan. 2023Bohuš
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Nápad skrsol v mysli Miroslavy Varáčkovej, ktorá je známa vďaka titulom zameraným na mládež. Oslovila najskôr len niekoľko autorov, aby sa uistila, či ich možnosť spolupráce nadchne a či má iniciatíva nádej aj na sľubnú budúcnosť.
Nápad skrsol v mysli Miroslavy Varáčkovej, ktorá je známa vďaka titulom zameraným na mládež. Oslovila najskôr len niekoľko autorov, aby sa uistila, či ich možnosť spolupráce nadchne a či má iniciatíva nádej aj na sľubnú budúcnosť.
14.04.2020 07:06 Kultúra
Slovenskí autori sa spojili, aby urobili knihu nesmrteľnou
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.04.2020 07:06 Kultúra

Slovenskí autori sa spojili, aby urobili knihu nesmrteľnouKeď o záchranu žiada kniha, kto iný by jej mal bežať na pomoc, ak nie jej tvorca?


V spojení je sila
Aj na literárny kruh doľahlo ťažké obdobie. Neistota, s ktorou sa vyrútila práve prebiehajúca pandémia, zapríčiňuje všeličo. Kým jeden zaznamenáva pokles nálady, druhý radšej načúva hlasu kreativity a necháva sa ním viesť. Čosi také sa prihodilo aj na Slovensku, keď sa spojila skupina autorov a vzišla z toho iniciatíva s názvom Zachráň knihu. Vychádza sa z myšlienky, že v spojení je väčšia sila a že za dobré sa veru volať oplatí.
 

 

Začalo sa to takto
Nápad skrsol v mysli Miroslavy Varáčkovej, ktorá je známa vďaka titulom zameraným na mládež. Oslovila najskôr len niekoľko autorov, aby sa uistila, či ich možnosť spolupráce nadchne a či má iniciatíva nádej aj na sľubnú budúcnosť. Netrvalo však dlho a pridávali sa ďalší a ďalší, zapálil sa oheň a nadšenie sa prenieslo z jedného na druhého.
 

O čo ide?
Cieľom iniciatívy je podporiť domácu tvorbu, a preto sa propagujú knihy slovenských autorov. Čitateľovi sa každý zo zapojených prihovorí vo forme videa a odporuči obľúbenú knihu. Na projekte je najvýraznejšia spolupatričnosť, pretože autor nebojuje sám za seba, ale upriamuje pozornosť na niekoho iného.
Zachráň knihu sa zrodila tak na facebooku, ako aj na instagrame, odtiaľ sa už začala prihovárať nadšencom literatúry a, ktovie, možno tak nejednému spríjemní pobyt v domácom prostredí.
 

Bude to pestré

Zapojili sa najznámejšie mená v knižnom svete, ale aj také, ktoré sa oplatí ešte viac spoznať. Pestré je to aj z hľadiska žánru, pretože zastúpenie má historická romanca, tínedžerský román, mysteriózny triler a...


Prvý príspevok je z dielne Michaely Hajdukovej, ktorá sa zapísala do sŕdc románmi nielen z vojnového prostredia.


 

V kúte neostala stáť ani kráľovná historickej romance, Janka Pronská a aj ona prispela tipom na nevšedné čítanie.


 

Iniciatíva je len v počiatkoch a už sa teší obľube. Sympatiu a ochotu pomôcť vyjadrili aj kníhkupci a vydavatelia. Navyše sa bude súťažiť, kvízovať a preonačovať známe príslovia na knižný obraz. Veď koniec koncov knižné mlyny melú pomaly, ale isto.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok