Testovaných na slovensku
13631
Infikovaných na slovensku
471
Infikovaných svetovo
1120256
Úmrtí svetovo
59341
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. apr. 2020Izidor
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Turisti majú do niektorých krajín sveta stále povolený vstup.
Turisti majú do niektorých krajín sveta stále povolený vstup.
10.03.2020 15:11 Zahraničie
Slovenské veľvyslanectvá informujú o opatreniach pred COVID-19
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.03.2020 15:11 Zahraničie

Slovenské veľvyslanectvá informujú o opatreniach pred COVID-19BRATISLAVA - Veľvyslanectvo SR v Izraeli informuje občanov o tom, že v dôsledku šírenia ochorenia COVID-19 budú od utorka môcť do krajiny vstúpiť len izraelskí občania, osoby s trvalým pobytom v Izraeli a členovia diplomatického zboru akreditovaní v Izraeli.


Situácia v Izraeli

"Cestujúci do Izraela s iným špecifickým cieľom môžu požiadať o povolenie na vstup na veľvyslanectve Izraela v zahraničí, ktoré bude vydávané na základe individuálneho posúdenia," uviedlo MZVaEZ SR s tým, že vzhľadom na uvedené vyzýva občanov na prehodnotenie cesty do Izraela až do odvolania. Okrem toho čaká takýchto ľudí aj 14-dňová povinná karanténa.

 

 

Prevencia v Grécku 

MZVaEZ SR tiež uviedlo, že veľvyslanectvo SR v Aténach odporúča slovenským občanom, ktorí cestujú do Grécka alebo sa už nachádzajú v krajine, dbať na dodržiavanie hygienických zásad odporúčaných hlavným hygienikom SR. "V súčasnosti neregistrujeme obmedzenia na cestovanie do Grécka vydané príslušnými gréckymi úradmi. Vzhľadom na závažnosť ochorenia však boli prijaté preventívne opatrenia na zabránenie jeho šírenia," uviedol rezort diplomacie.

 

 

Dodal, že medzi opatrenia patrí napríklad izolácia osôb, ktoré boli v kontakte s nakazenými, kontrola zdravotného stavu pasažierov prichádzajúcich do krajiny z oblastí výskytu nového koronavírusu či dočasné zatvorenie škôl, kde existuje podozrenie na výskyt nákazy. 

 

Taliansko je už v karanténe

V súvislosti so situáciou v Taliansku MZVaEZ SR odporúča slovenským občanom do Talianska necestovať. "V nadväznosti na vystúpenie talianskeho predsedu vlády Giuseppe Conteho 9. marca 2020 vo večerných hodinách s platnosťou od 10. marca 2020 sa celé územie Talianskej republiky vrátane ostrovov vyhlasuje do 3. apríla 2020 za chránenú zónu. Znamená to, že na územie krajiny nemožno vstúpiť ani z nej odísť," uviedol rezort diplomacie.

 

 

Slováci vracajúci sa domov

Občanom SR, ktorí smerujú z Talianska na Slovensko, MZVaEZ SR pripomína, že pri návrate do SR sú povinní kontaktovať všeobecného lekára telefonicky a informovať ho o cestovateľskej histórii. Následne budú umiestnení do povinnej 14-dňovej karantény.

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  facebook, Pixabay, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok