Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale postúpili cez Rusky do osemfinále

NETKY.SK • 2 Október 2018, 15:21 • 2 min

ČCHIN-ČOU - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová prenikli do stredajšieho osemfinále na turnaji kategórie Three stars v čínskom Čchin-čou (30. septembra - 4. októbra) v rámci World Tour 2018/2019.

Slovenky nasadené ako desiate v utorok najskôr v záverečnom 2. kole G-skupiny a súboji o priamy postup do osemfinále podľahli 0:2 (-16, -17) ruským sedmičkám Jevgeniji Ukolovovej a Jekaterine Birlovovej, popoludní miestneho času však zvládli opravu: v 1. kole play-off zvíťazili 2:0 (21, 12) nad inou ruskou dvojicou Jekaterina Syrcevová, Alexandra Mojsejevová nasadenou ako tridsiatou prvou.

Slovenky budú v stredu v osemfinále o 4.10 h SELČ (10.10 h miestneho času) čeliť domácim šestkám turnaja Sin-sin Wang a Sin-i Sia. Víťazky tohto duelu v stredajšom štvrťfinále o 7.30 h SELČ (13.30 h miestneho času) nastúpia proti úspešným zo súboja Sarah Sponcilová, Kelly Claesová (USA-2) - Angela Lavallová, Carolina Horta Máximová (Braz.-24).

Dubovcová a Štrbová v úvodnom sete boja o osemfinále proti skúseným Syrcevovej (28 r.) a Mojsejevovej (35 r.) prehrávali 6:9, vývoj však otočili, keď Štrbová prispela jedným a Dubovcová dvoma esami (11:10). Po Dubovcovej útoku Slovenky viedli 14:12, o chvíľu zaostávali 15:16, no štvorbodovou šnúrou sa dostali do výhodnej pozície (19:16). Dostali sa k dvom setbalom (20:18), Rusky so šťastím vyrovnali "prasiatkom" z podania a samé mali jednu príležitosť na ukončenie setu (20:21), o pokračovanie sa útokom z druhej postarala Dubovcová (21:21). Vzápätí Slovenky dostali tretiu možnosť a zužitkovali ju aj vďaka ruskej chybe v útoku - 23:21.

Od úvodu druhého setu úradujúce slovenské šampiónky výrazne dominovali: Dubovcová esom zvýšila na 6:2, v útoku spoľahlivo bodovala Štrbová a Rusky nedokázali reagovať (14:5). V koncovke Slovenky viedli 19:7, Rusky sa ešte prehupli cez dvojcifernú hranicu. Slovenky premenili tretí mečbal (21:12) a tešili sa z triumfu.