Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
naše výrobky sú žiadané aj u jedného z ázijských tigrov.
naše výrobky sú žiadané aj u jedného z ázijských tigrov.
17.01.2021 11:32 Domov
Slovenské mliečne výrobky sa budú vyvážať do ďalekej Ázie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.01.2021 11:32 Domov

Slovenské mliečne výrobky sa budú vyvážať do ďalekej ÁzieBRATISLAVA - Po viacročnej snahe Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (ŠVPS), agrorezortu, veľvyslanectva SR v Soule, Slovenského mliekarenského zväzu a slovenských prevádzkovateľov sa podarilo dosiahnuť schválenie Slovenskej republiky na export mliečnych výrobkov. Vyvážať sa bude cez celú Áziu.


Toto schválenie bolo ŠVPS oznámené 15. januára 2021 diplomatickou cestou prostredníctvom Veľvyslanectva Kórejskej republiky v Bratislave a je platné od 28. decembra 2020. Informovala o tom ŠVPS.

 

 

Čo všetko prešlo kontrolou?
Schváleniu predchádzal audit Slovenskej republiky špecialistami z Južnej Kórey, ktorý prebehol v decembri 2019 a v rámci auditu boli navštívené ŠVPS ako garant celého schvaľovacieho procesu, príslušné Regionálne veterinárne a potravinové správy, Štátny veterinárny a potravinový ústav v Bratislave, tri prevádzkarne vyrábajúce mliečne výrobky a tiež dve farmy dojníc.

 

 

Rozdielny postup  

ŠVPS uvádza, že hygienické požiadavky na Slovensku a v Kórei sú odlišné vo viacerých mikrobiologických ukazovateľoch, ako ja vo vyšetrovaní na cudzorodé látky.

 

 

Je potrebné ešte dokončiť rokovania v tomto smere a tiež pripraviť vzor nového aktuálneho veterinárneho certifikátu.

 

"V ďalšom kroku bude prebiehať individuálne schvaľovanie našich prevádzkarní, ktoré prejavili záujem o export," uviedla ŠVPS.

 

Istota pe export 
Tiež je podľa ŠVPS potrebné, aby prevádzkarne vypracovali program overovania exportu (export verification program), z dôvodu zabezpečenia istoty, že výrobky pre export boli vyšetrené a sú v súlade s normami platnými v Južnej Kórei.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok