Slovenské basketbalistky prehrali s Talianskom!

NETKY.SK • 22 Jún 2013, 16:41 • 2 min

LILLE - Slovenské basketbalové reprezentantky prehrali aj vo svojom druhom zápase osemfinálovej E-skupiny s Talianskom 47:58.

Zverenky hlavného trénera Ivana Vojtka tak už stratili šancu na postup do štvrťfinále a v poslednom skupinovom zápase v pondelok o 16.30 h so Švédskom im pôjde už len o prestíž. Slovenské basketbalistky sa v úvode ťažko presadzovali proti agresívnej obrane súperiek a v 5. minúte prehrávali už 2:8. Po následnej strate lopty Sujovej si tréner Vojtko zobral prvý oddychový čas a na palubovku poslal štyri nové hráčky Baburovú, Brezániovú, Lukačovičovú a Vyňuchalovú.Zmena priniesla svoje ovocie - Slovenky znížili do konca prvej štvrtiny na rozdiel dvoch bodov 10:12. V ďalších minútach to bol hlavne boj. Na oboch stranách bolo až príliš veľa stratených lôpt a veľmi nepresná streľba a tak išli družstvá do šatní za stavu chudobných 20:20. Druhú časť odštartovala trojkou Baburová, no Talianky odpovedali dvanásťbodovou šnúrou (32:23) najmä vďaka ôsmim bodom líderky Sottanovej. Slovenky sa snažili nepriaznivý stav otočiť, no stále robili veľa chýb a akcie nevedel dotiahnuť do konca. Talianky tak po troch štvrtinách viedli o jedenásť bodov 40:29. V záverečnej desaťminútovke nedovolili súperkám dostať sa do tlaku a pohodlne zvíťazili 58:47.

E-skupina - 2. kolo:

Taliansko - Slovensko 58:47 (20:20)
/štvrtiny: 12:10, 8:10, 20:9, 18:18/

Zostavy a body: Sottanová 22, Gattiová 9, Zanoniová 7, Ressová 5, Ciniliová 4 (Dottová 7, Fassinová 2, Wabaraová 2, Goriniová, Masciadriová, Bagnarová, Formicaová) - Kupčíková 12, Sujová 6, Kmeťová 6, Tetemondová 4, Jurčenková (Vyňuchalová 8, Baburová 7, Lukačovičová 2, Krč-Turbová 2, Brezániová). TH: 25/17-16/12, trojky: 5:3, osobné chyby: 19:27, rozhodcovia: Jurasová (Srb.), Kučerová (ČR), Kupatadzeová (Gruz.)

Ivan Vojtko, tréner SR: "V takýchto zápasoch nemôžeme hrať dobre len v obrane, ale aj v útoku. No na takejto úrovni na to nemáme hráčky. Nedokážeme premeniť čisté šance a potom to už je v ich hlavách, že nedajú, nedajú a nedajú. V defenzíve to nebolo zlé, no v útoku nám to nevyšlo."

Zuzana Brezániová, rozohrávačka SR: "Keď nedáme koše nemôžeme vyhrať a že sme dobre bránili, je nám na nič. Je to veľké sklamanie. Keby sme vyhrali, ešte by sme mali šancu, ale teraz už žiadna nie je."

Klaudia Lukačovičová, pivotka SR: "Sme sklamané. Ja si myslím,, že sme nesplnili skoro nič z toho, čo sme si povedali. Nehrali sme tak, ako sme chceli. Napríklad tak ako proti Ukrajine. Nedali sme do toho všetko, aj keď sme sa snažili, ale nešlo to zlomiť."