Slovenská 20-ka nestačila na Turnaji štyroch krajín ani na Fínsko

NETKY.SK • 10 Apríl 2015, 20:20 • 2 min

BRATISLAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov si na kvalitne obsadenom Turnaji štyroch krajín v Bratislave zapísali druhú prehru, keď v piatok podľahli rovesníkom z Fínska hladko 0:4. Vo štvrtok vo svojom úvodnom vystúpení nestačila novotvoriaca sa "dvadsiatka" na mladých Rusov (1:4). Účinkovanie na turnaji uzavrie sobotňajším duelom s Českom (14.00), v ktorom zabojuje o konečné tretie miesto.

O prehre zverencov trénera Ernesta Bokroša rozhodla druhá tretina, v ktorej inkasovali všetky štyri góly. "Suomi" viedli na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu od 24. minúty zásluhou Pitkänena. V závere druhého dejstva potom v priebehu necelých troch minút nasúkali domácim ďalšie tri kúsky, keď postupne skórovali Honkanen, opäť Pitkänen a Hintz. O dominancii severanov svedčí aj pomer striel 36:12 v ich prospech.

Turnaj štyroch krajín v Bratislave:

Slovensko "20" – Fínsko "20" 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)

Góly: 24. Pitkänen, 38. Honkanen (Gymer, Kalapudas), 39. Pitkänen (Niku), 40. Hintz (Kiviranta). Rozhodovali: Baluška, J. Konc – Korba, Rovenský (všetci SR), vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 273 divákov.

Zostava SR "20": Škorvánek – Romančík, Moravčík, Meliško, Kuzmín, Ivanič, Maier, Kyčák, Mendrej - Briestenský, Sukeľ, Paločko - Berák, Surový, Florek - Michalek, Holešinský, Klenko - Huňa, Halama, Špankovič

ďalší piatkový výsledok:

Rusko "20" – Česko "20" 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 40. Železkov (Ždachin), 42. Chajrullin (Ždachin), 45. Pilipenko (Vovčenko)