Slovenská 17-ka predviedla v Minsku dokonalý obrat v súboji s kvalitným Izraelom!

NETKY.SK • 24 Január 2018, 15:42 • 2 min

Minsk - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov vyhrali v stredu v ich treťom zápase na turnaji Development Cup v Minsku nad Izraelom 3:2. Zverenci trénera Samuela Slováka v základnej skupine prehrali na úvod s Islandom 0:1, potom však v utorok zdolali Rusov 2:0 a zlepšeným výkonom v druhom polčase aj Izrael.

Izrael dominoval najmä v prvom polčase, mladí Slováci nedokázali rýchlo kombinovať a chýbala im prestnosť v rozohrávke. V 20. tej minúte sa tešil tím Izraela z vedúceho gólu Rama, ktorý z hranice šetstnástky prehodil Reháka.

Po zmene strán zvýšili sokolíci aktivitu, súpera napádali už pri rozohrávke a v priebehu piatich minút otočili nepriaznivý stav stretnutia. Najskôr v 47. minúte dorážkou vyrovnal Dávid Strelec a v 52. minúte zabezpečil dokonalý obrat v stretnutí Slovákov po individuálnej akcii a prihrávke Romana Beköa ľavý krídelník Marcel Vasiľ. Strelec dosiahol aj svoj druhý gól, keď šesť minút pred koncom duelu chladnokrvne zvýšil na 3:1, Izraelčania v závere už len skorigovali stav na konečných 3:2.

sumár:

Slovensko 17 - Izrael 17 3:2 (0:1)

Góly: 47. a 74. Strelec, 52. Vasiľ - 20. Ram, 79. Gadir

zostava SR 17: Rehák - Strákoš, Ondrej, Mesík, Burian - Bekö (78. Iľko), Pokorný, Dopater, Vasiľ - Begala, Strelec (80+.Gembický).

Hlas po zápase:

Samuel Slovák, tréner SR 17: "Výborný bol druhý polčas, v ňom sa chlapci konečne rozbehali. A pochopili, že ak chcú byť v tomto zápase úspešní, musia spresniť hru a viac sa pohybovať, pridali k tomu veľké srdce, a preto zdolali výborného súpera 3:2. Izrael patrí v mládežníckych kategóriách na topúroveň. Tento dobrý výsledok nám umožňuje pomýšľať na solídne umiestnenie na turnaji."