Slovenská 16-tka prehrala na Wolfgang Rud Cup-e so Salzburgom 4:5 pp

NETKY.SK • 31 August 2018, 09:21 • 2 min

SALZBURG - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 16 rokov prehrali aj v druhom zápase na turnaji Wolfgang Rud Cup v Salzburgu s domácim EC Red Bull Salzburg 18 4:5 po predĺžení. Zverenci trénera Radoslava Hecla sa ešte stretnú s Ruskom.

EC Red Bull Salzburg – SR 16 5:4 pp (1:2, 2:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 16. Slafkovský (Feist), 34. Kerber (Okonwo Prada, Brodnik), 40. Myklucha (Nyman), 54. Cimmerman (Horl), 62. Slafkovský (Braun) – 3. Rajčan (Chovaniak, Ožvald), 6. Ožvald (Rajčan), 26. Babeliak (Migila), 60. Groch (Migila).

SR 16: R. Eliaš – Groch, Kocúr, Chovaniak, Š. Miklovič, Š. Nemec, Maroš Mešár, Michal Kapičán, Bečár – Bačo, L. Nemec, Štefančík – Rajčan, Ožvald, Géci – Migila, Babeliak, M. Šramaty – Húževka, Demek, Svitač.

Hlas po zápase:

Radoslav Hecl, hlavný tréner SR 16 (SZĽH): "V dnešnom zápase, v ktorom sme nastúpili proti 'osemnástke' Red Bullu Salzburg sme chceli odčiniť zlý výsledok zo včerajšieho stretnutia. Podľa toho sme aj do zápasu nastúpili, keď sme behom pár minút vyhrávali 2:0. Vyzeralo to, že zápas budeme mať pod kontrolou, žiaľ, koncentrácia nás opustila, súperovi sme dali možnosť skórovať a to všetko malo na náš výkon zlý vplyv. Opäť sme začali kopiť tie isté nedostatky ako vo včerajšom zápase, čo sa odzrkadlilo na konečnom výsledku. Po 60 minútach sme remizovali 4:4 a v predĺžení Slafkovský, rozdielový hráč zápasu, ktorý vypracoval všetky góly súpera, zápas rozhodol. Musím však jedným dychom povedať, že chlapci pristúpili k tomuto zápasu omnoho lepšie ako včera. Bohužiaľ, efektivita a kvalita postačovala iba na remízu, čo ma veľmi mrzí. Určite sme tento zápas chceli vyhrať."