Slovenky sa rozlúčili hladkým triumfom nad Islandom

NETKY.SK • 28 Máj 2017, 18:04 • 2 min

VARŠAVA - Slovenské volejbalové reprezentantky vyhrali vo svojom záverečnom vystúpení na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá sveta 2018 v poľskej Varšave nad Islandom 3:0 a zaznamenali druhé víťazstvo.

Zverenky trénera Mareka Rojka obsadili v tabuľke B-skupiny nepostupové štvrté miesto, keď nestačili na favoritov skupiny Srbsko, Česko a Poľsko a zdolali Cyprus a Island. Po návrate z Poľska dostane tím pár dní voľna a od štvrtka začne prípravu na Európsku ligu, v ktorej bude tím obhajovať striebro z minulého roka. V základnej C-skupine sa Slovenky stretnú so Španielskom, Portugalskom a Švédskom. Prvý turnaj sa uskutoční od 9. do 11. júna v španielskom Valladolide, druhý 16.-18. júna v portugalskom Matosinhos.

Kvalifikácia MS 2018 v Poľsku (Varšava)

Slovensko - Island 3:0 (11, 21, 11)

Zápas trval: 66 minút, rozhodovali: Murulo (Est.) a Heckford (Ang.), 90 divákov

SR: Drobňáková 3, Herelová 12, Koseková 4, Pencová 12, Šunderlíková 12, libero Španková a Valachová (Salanciová 5)

Severanky vedené talianskym trénerom Capriottim boli nepríjemným súperom. Hneď v prvom sete sa esom Kosekovej dostali Slovenky do vedenia 3:1. Eso pridala aj Palgutová a na prvom technickom timeoute viedlo Slovensko 8:4. Do druhého technického timeoutu (16:8) ešte eso zopakovala Koseková a dva body z podania pridala aj Herelová. Slovenky tlačili servisom celý set, keď v koncovke priala eso aj Šunderlíková a pri chybách v útoku na strane súpera, si Slovenky v prvom sete poradili s Islanďankami hladko 25:11.

Úvod druhého setu zachytili lepšie Islanďanky, keď sa dostali do vedenia 7:4 a 8:6. Slovenky sa opäť skoncentrovali, vyrovnali na 10:10 a blokom Pencovej sa dostali do vedenia 11:10. V závere setu ešte Islanďanky potrápili servisom, ale nakoniec set ukončila útokom Šunderlková - 25:21.

Do tretieho setu nastúpili Slovenky na smeči so Salanciovou namiesto Drobňákovej a prekvapenie zo začiatku druhého setu už nepripustili, keď viedli 5:3 a na prvom technickom timeoute 8:5. Slovenské reprezentantky si náskok držali a postupne zvyšovali na 12:6 a 16:7. Jednoznačný priebeh mal tretí set až do konca, keď Slovenky dovolili Islanďankám opäť uhrať len 11 bodov. Zápas ukončila útokom kapitánka Pencová.