Slovenky prehrali s Čiernohorkami, v závere vybuchli

NETKY.SK • 15 Jún 2013, 14:16 • 2 min

VANNES - Basketbalistky Slovenska prehrali v sobotu vo svojom úvodnom vystúpení na 34. majstrovstvách Európy vo Francúzsku (15. - 30. júna) v mestečku Vannes s Čiernohorkami v rámci základnej A-skupiny napokon hladko 63:77 (35:33), keď napriek vydarenému prvému polčasu dali v záverečnej štvrtine iba tri koše z hry.

Išlo o prvý oficiálny medzištátny duel týchto súperov. Zverenky Ivana Vojtka nastúpia v nedeľu od 12.30 proti Ukrajinkám, účinkovanie v skupine zakončia pondelňajším duelom proti vicemajsterkám kontinentu z Turecka (15.00). Do ďalšej fázy postúpia tri tímy.
ME vo Francúzsku 2013 - sobota:
A-skupina (Vannes):
Čierna Hora - Slovensko 77:63 (14:18, 19:17, 26:17, 18:11)

Zverenky Ivana Vojtka v prvej štvrtine sobotňajšieho zápasu zaostávali 3:11, ale aj viedli 18:12. Začali veľmi zle, inkasovali 9-bodovú šnúru, no príchod strednej rozohrávačky Sujovej priniesol oživenie ich hry. Strelecky sa "chytila" Tetemondová, ktorá v úvodnej desaťminútovke nastrieľala tri trojky. Skúsený balkánsky tím však nepovolil slovenskému výberu nijaký trhák a súperi sa začali ťahať za prsty. Takýto priebeh trval do 27. min, keď basketbalistky spod Tatier viedli naposledy v zápase 50:49. Čiernohorky však výborne zvládli záver tretej štvrtiny, 10-bodovou šnúrou odskočili na 59:50 a vysadli na "koňa". Trojka Aleksičovej v 33. min znamenala pre favorizované súperky dvojciferný náskok 62:52, Škerovičová s Dubljevičovou ho neskôr ešte zvýraznili na 68:52 a o víťazovi duelu bolo rozhodnuté. Slovenky premenili v záverečnej štvrtine iba tri koše z hry a v zápase stratili až 20 lôpt.