Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2020Vratko
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.07.2017 19:07 Domov
Zahraniční študenti z 15 krajín sa prišli na Slovensko učiť slovenčinu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.07.2017 19:07 Domov

Zahraniční študenti z 15 krajín sa prišli na Slovensko učiť slovenčinuBRATISLAVA – V aule Univerzity Komenského (UK) v Bratislave dnes slávnostne otvorili 27. ročník Letnej univerzity slovenského jazyka a kultúry pre zahraničných študentov a cudzincov.


Na kurze, ktorý potrvá do 21. júla, sa zúčastňuje viac ako 70 študentov z 15 krajín. Účastníci z Fínska, Francúzska, Írska, Nemecka, Švajčiarska, USA, Ruska, Ukrajiny, Maďarska, Srbska, Rumunska či ďalekej Argentíny sa budú učiť, respektíve zdokonaľovať v slovenskom jazyku, rozširovať poznatky v oblasti slovenskej jazykovedy, literatúry, histórie a kultúry Slovenska. Ako uviedla Janka Chládecká, riaditeľka Centra ďalšieho vzdelávania UK v Bratislave, organizátora letnej univerzity, medzi jej účastníkmi je tiež Anthony Licari, veľvyslanec Maltskej republiky v SR.

 

Témou tohtoročnej letnej univerzity je Bratislava v rytme života. Program tvoria tri vzdelávacie kurzy. Kurz slovenského jazyka a kultúry, kurz slovenského jazyka a kultúry pre krajanov a kurz slovenského jazyka a odborných predmetov pre krajanských študentov – maturantov. Zahraniční študenti budú spoznávať históriu a kultúru hlavného mesta SR, rozvíjať jazykové kompetencie v odborných predmetoch potrebných na zvládnutie prijímacích pohovorov na vysoké školy na Slovensku, získavať zručnosti na úspešné absolvovanie testov všeobecných študijných predpokladov (SCIO testy).

 

Okrem klasickej výučby, ktorá bude trvať šesť hodín každý deň počas troch týždňov (štyri hodiny dopoludnia a dve popoludní), čaká študentov bohatý sprievodný program. Popri zlepšovaní komunikačných schopností v slovenčine budú spoznávať históriu Slovenska, absolvujú tiež exkurzie - plavbu loďou po Dunaji, výlet spojený s návštevou Devína, návštevu biofarmy spojenú s ochutnávkou slovenských špecialít a trojdňovú exkurziu po Slovensku, na ktorej môžu spoznať najkrajšie miesta a pamiatky zapísané v zozname UNESCO (Bojnice-Malinô Brdo-Vlkolínec-Mýto pod Ďumbierom-

 

Demänovská ľadová jaskyňa-Čiernohronská železnička-Hronsek-Banská Štiavnica). Lákadlom pre účastníkov má byť podľa Janky Chládeckej stretnutie so zástupcami slovenskej populárnej hudby - raperom Majkom Spiritom a Laskym, spevákom skupiny Para. Študenti letnej univerzity tiež absolvujú tvorivé dielne, ktoré ponúkajú doplnkové aktivity ako slovenský ľudový tanec, spev či divadlo. Záštitu nad podujatím, ktorého slogan znie Spájame svet slovenčinou, prevzal štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok