Slovan vyhral v Chabarovsku 2:5, rozhodol v I. tretine

NETKY.SK • 1 Október 2013, 12:15 • 2 min

CHABAROVSK - Hokejisti Slovana Bratislava dosiahli druhé víťazstvo za tri body v Kontinentálnej hokejovej lige 2013/2014, keď v utorok zvíťazili na ľade Amuru Chabarovsk 5:2. Slovan má na svojom konte 10 bodov z jedenástich duelov a v tabuľke Západnej konferencie sa odlepil z dna, patrí mu 12. pozícia.

Základ utorkového triumfu "položili" zverenci trénera Rostislava Čadu už v I. tretine, ktorú vyhrali 4:1.

Kontinentálna hokejová liga - utorok:
Amur Chabarovsk - Slovan Bratislava 2:5 (1:4, 1:1, 0:0)
Góly: 9. Juňkov (Petružálek), 32. Šiškanov (Korotkov) - 4. Mojžíš (Bartovič), 8. Kukumberg (L. Hudáček), 15. Miklík (Vondrka), 20. J. Mikúš, 26. Netík (Bartovič)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, P. Komarov - Maťuša, Palej (všetci SR), 7100 divákov

Chabarovsk: Murygin - Reese, Ježov, D. Bykov, Teriajev, Sedunov, Bilalov - Muršak, Tarasov, Kriukov - Korotkov, Juňkov, Petružálek - Lugin, Litovčenko, Orlov - Fisenko, Šiškanov, Klimčuk - od 21. min Smurov
Slovan: Kopřiva - Škoula, Kutlák, Mojžíš, Sersen, Sigalet, V. Mihálik - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Matoušek, L. Hudáček - M. Bakoš, Kolena, M. Daňo

Slovan, povzbudený predchádzajúcim triumfom v Novokuznecku, začal v chabarovskej Platinum Arene aktívne a už od 4. min viedol - Milan Bartovič nabil Tomášovi Mojžíšovi a jeho strela skončila aj vďaka dobrému cloneniu Juraja Mikúša za Muryginom. Druhý presný zásah pridal o štyri minúty neskôr Roman Kukumberg, ktorý poslal puk pod hornú žŕdku súperovej bránky. O necelú minútu síce Juňkov znížil, ale Michel Miklík sa v 15. min natlačil pred Murygina a na dvakrát pretlačil puk za jeho chrbát. Ešte pred prvou sirénou využil zaváhanie domácej defenzívu J. Mikúš - 1:4. Aktivita "belasých" pokračovala aj po prvej prestávke a Tomáš Netík pridal po peknom prieniku kapitána Bartoviča piaty gól do odkrytej bránky domáceho mužstva. Potom sa Slovan trochu stiahol, čo Šiškanov využil na druhý gól Amuru. V ďalšom priebehu hostia kontrolovali sľubný náskok a ustrážili si ho až do konca.