Slovan v Lige majstrov končí, zápas s Ferencvárosom doma nezvládol

NETKY.SK • 28 Júl 2022, 13:22 • 2 min

Slovan Bratislava ukončil svoje pôsobenie v Lige majstrov. Slovenský majster v odvete 2. predkola na domácej pôde prehral s maďarským Ferencvárosom vysoko 1:4.

Slovan si do odvetného zápasu priniesol sľubné víťazstvo 2:1 z ihriska súpera a pred duelom mal pomerne vysoké šance na postup do ďalšej fázy. Prvý polčas však ovládli hráči maďarského mužstva a po góloch Boliho a Zachariassena odchádzali do kabín s dvojgólovým náskokom. Hneď na úvod zápasu prišlo nepríjemné zranenie Jurija Medveděva, ktorého vystriedal Andre Green a Slovan bol nútený pozmeniť taktiku. Iskierku nádeje pre Slovan vykresal v 70. minúte Vernon De Marco, záver zápasu však patril Ferencvárosu. V 89. minúte sa presadil Adama Traoré a o šesť minút neskôr spečatil postup Maďarov Laïdouni.

Aj napriek prehre domáceho mužstva išlo o jeden z najsledovanejších zápasov novodobej futbalovej éry na Slovensku. Štadión na Tehelnom poli bol  beznádejne vypredaný. Súboj sledovalo 21 500 divákov. Cesta bratislavského klubu v európskych pohároch sa ani po vyradení z prestížnej súťaže nekončí, pretože Slovan čaká 3. predkolo Európskej ligy, v ktorom nastúpi proti Olympiakosu Pireus. Grécky favorit včera nezvládol odvetu s Maccabi Haifa a po domácej prehre 0:4 mu ostali len oči pre plač.

ŠK Slovan Bratislava - Ferencváros Budapešť 1:4 (0:2)

Góly: 70. De Marco - 20. Boli, 31. Zachariassen, 89. Traore, 90.+5 Laidouni. ŽK: De Marco, Kankava, Kucka, Šaponjič - Laidouni, Zachariassen, Traore. Rozhodovali: Di Bello - Peretti, Prenna (všetci Tal.), 21.500 divákov

Hlasy po zápase: (zdroj: RTVS)

Vernon de Marco, kapitán Slovana: „Sme sklamaní. Všetci sme dúfali, že po kontaktnom góle na 1:2 to ešte otočíme, no nepodarilo sa nám to. Musíme dať hlavy hore a veriť, že ešte postúpime do skupinovej fázy európskej klubovej súťaže."