Slovan v druhom polčase zdemoloval Pjunik Jerevan, Hološko dva krát prevetral sieť súpera

NETKY.SK • 29 Jún 2017, 19:04 • 2 min

JEREVAN - Futbalisti slovenského vicemajstra ŠK Slovan Bratislava triumfovali hladko 4:1 na pôde arménskeho Pjuniku Jerevan vo štvrtkovom úvodnom zápase 1. predkola Európskej ligy 2017/2018 a vytvorili si výbornú pozíciu pred odvetou hranou vo štvrtok 6. júla v Bratislave.

Domáci sa ujali vedenia už v 7. min gólom Petrosa Avetysiana, ktorý premenil pokutový kop po faule Milana Rundiča. Slovan vyrovnal v 23. min zásluhou presného zásahu Filipa Hološka.

Druhý polčas bol už jednoznačne v réžii "belasých", ktorí pridali ďalšie tri góly - druhýkrát v zápase dostal loptu do siete súpera Hološko, presadil sa Vukan Savičevič a vlastný gól si strelil obranca arménskeho mužstva Aram Shakhnazaryan.

Futbalová Európska liga 2017/2018 - 1. predkolo - prvý zápas (hrá sa na odvetu) - štvrtok - priebežný výsledok:

Pjunik Jerevan (Arm.) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 1:4 (1:1)

Góly: 7. Avetysian - 23. a 68. Hološko, 62. Savičevič, 75. Shakhnazaryan (vlastný), ŽK: 54. De Kamps (Slovan), rozhodoval: Á. Farkas (Maď.)

Zostava Slovana: Greif - Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon - De Kamps, V. Savičevič (76. Vittek) - Schet (60. De Sa), Damnjanovič, Hološko - J. Mareš (84. S. Šefčík)