Slovan s prvým víťazstvom na ľade súpera, v Čechove triumfoval 3:0

NETKY.SK • 17 September 2012, 07:14 • 2 min

Slovan s prvým víťazstvom na ľade súpera, v Čechove triumfoval 3 0 - Hokej Hokejisti Slovana Bratislava zaznamenali v sobotu premiérové víťazstvo v riadnom hracom čase a zároveň prvé na ľade súpera v prestížnej KHL. Zverenci Rostislava Čadu triumfovali na

imgHokejisti Slovana Bratislava zaznamenali v sobotu premiérové víťazstvo v riadnom hracom čase a zároveň prvé na ľade súpera v prestížnej KHL. Zverenci Rostislava Čadu triumfovali na ľade Viťaza Čechov 3:0, keď boli od začiatku duelu lepším tímom. O góly sa postarali Hudáček, Vondrka a Lipiansky.

Viťaz Čechov - Slovan Bratislava 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
      Góly: 12. Hudáček (Boumedienne, Lipiansky), 18. Vondrka (Miklík), 31. Lipiansky (Šatan, Sigalet). Rozhodcovia: Soin, Šenjov - Metalnikov, Sirotkin (všetci Rus.), vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Gillies (Čechov) 10 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, 2300 divákov.
      Viťaz Čechov: Kasutin - Kudinov, Troščinskij, Malevič, Golovkov, Markov, Fahey, Seleznov - Kuljomin, Koroljuk, Badjukov - Sergejev, Timkin, Černov - Dvurečenskij, Cullen, Hennessy - Čistjakov Posnov, Gillies
      Slovan Bratislava: Janus - Švarný, Boumedienne, Štajnoch, Ďatelinka, Tabaček, Sigalet, Luža - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Lipiansky, Hudáček - Mikúš, Šťastný, Dravecký

Prvú vážnejšiu šancu zápasu si vypracovali domáci hokejisti, keď Sergejev z pravej strany otestoval Janusa, brankár Slovana bez problémov zasiahol. Potom už prebrali iniciatívu hostia, ktorí mali viac z hry, no súpera vážnejšie neohrozili. Svoju aktivitu zužitkovali v 12. minúte. Hudáček unikol domácim obrancom a sám pred brankárom Kasutinom nezaváhal - 1:0. O tri minúty mohol pridať druhý gól Šatan, ale jeho strelu zblokovali obrancovia. V 16. minúte zahral Timkin nebezpečne vysokou hokejkou a rozhodcovia mu udelili 2+2 minúty. Slovan využil presilovku v 18. minúte, keď Kasutin nezastavil strelu Vondrku 2:0.
      Na začiatku druhého dejstva si Slovanisti zahrali ďalšiu presilovku, no predčasne ju ukončil Šatan, ktorý išiel taktiež na trestnú za sekanie. Ani domáci však početnú výhodu nevyužili. Hráči Čechova doplatili na nedisciplinovanosť v polovici duelu, vďaka druhej úspešnej presilovke Slovana. Šatan našiel voľného Lipianskeho a ten zvýšil už na 3:0. Krátko na to neudržal nervy na uzde domáci Gillies a za nešportové správanie si vyslúžil desaťminútový trest. Slovan si už do konca tretiny strážil pohodlný náskok a nejako sa nehrnul do útoku. Ani domáci príliš netvorili a tempo zápasu opadlo.
      Hokejisti Čechova boli v záverečnom dejstve aktívnejší a k dispozícii mali aj dve presilové hry, no s výsledkom duelu už nič nespravili. Keď sa už dostali k zakončeniu, hostí podržal výborný brankár Janus. Slovan bez problémov kontroloval hru a zaistil si prvý triumf na súperovom ľade v KHL.