Slovan prehral v Paríži, Bilbao postúpilo po výhre v Salzburgu

NETKY.SK • 4 November 2011, 23:35 • 2 min

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom zápase 4. kola Európskej ligy UEFA 2011/2012 na pôde favorizovaného Parížu St. Germain 0:1 v F-skupine. Zverenci trénera Vladimíra Weissa sa v ďalšom kole predstavia na ihrisku španielskeho Athletica Bilbao 1. decembra (21.00 h).
Slovenský majster v prvom dejstve v parížskom Parku princov napriek prevahe domácich odolal, nepustil favorita do silného tlaku. Tím kouča Antoinea Kombouareho však udrel v 63. minúte gólom Javiera Pastoreho. "Belasí" majú v tabuľke na konte jediný bod a zostali poslední, už bez šance postúpiť do jarného šestnásťfinále. V skupine prehrali trikrát a na konte majú len bod za domácu remízu práve s PSG pred dvoma týždňami.
V druhom súboji skupiny vyhrali futbalisti španielskeho Athletica Bilbao na pôde rakúskeho Red Bullu Salzburg v základnej jedenástke so slovenským stredopoliarom Dušanom Šventom 1:0 a nebudú tak chýbať v šestnásťfinále, keďže ich "býci" ani Slovan v tabuľke nemôžu preskočiť. O triumfe zverencov argentínskeho trénera Marcela Bielsu rozhodol v 37. minúte Herrera, ktorý v šestnástke sám zoči-voči Gustafssonovi nezaváhal.

EL 2011/2012:
F-skupina, 4.kolo:
Paríž St. Germain - Slovan Bratislava 1:0 (0:0)
Gól: 63. Pastore, ŽK: Sissoko - Bagayoko, Kladrubský, rozhodoval: Courtney (Sev.Ír.)
zostavy a striedania:
PSG: Douchez - Ceara, Lugano, Sakho, Armand - Bodmer, Sissoko - Menez (75. Jallet), Pastore (87. Gameiro), Nene (75. Bahebeck) - Erding
Slovan: Hroššo - Bagayoko, Dobrotka, Had, Táborský (86. Kuzma) - Kladrubský - Milinkovič, Guédé (90.+2 Štepanovský), Halenár, Žofčák (70. Lačný) - Šebo

V hustom daždi sa na premočenom teréne odohrával v prvom dejstve  očakávaný scenár, domáci dobýjali hradby Slovana, ktorý vyčkával na brejky. V 3. minúte to prvýkrát nebezpečne skúsil Bodmer, jeho strela išla len tesne nad hornú žrď Hroššovej brány. V 10. minúte odpovedal štipľavou strelou spoza 16-ky Halenár, gólovo ale mohlo udrieť na druhej strane po technickom obstrele Neneho. Po štvrťhodine hry sa zrazu otvoril voľný priestor nabiehajúcemu Milinkovičovi, ktorý však trestuhodne črtajúcu sa príležitosť "zakopal". PSG stále tlačil, držal loptu, ale "belasí" odolávali. Viackrát však zbytočne stratili loptu v strede poľa, z čoho rezultovali šance francúzskeho tímu. Menezov rýchly prienik a nebezpečná strela sa neujali, rovnako ako pre tesný ofsajd neuznaný gól hlavou Lugana. Po polhodine ukázali modernú akciu aj hostia, Šebo však pri zakončení spadol, no penalta sa nepískala. Nebezpečne strieľal aj v 33. minúte Halenár iba milimetre vedľa pravej tyčky Douchezovej brány. V 39. minúte sa blysol pri nádejnej strele Neneho robinzonádou Hroššo.
V druhom polčase zahrozil ako prvý Milinkovič v 55. minúte, Douchez si však s jeho tiahlou strelou poradil. Okamžite na druhej strane odpovedal pekným vonkajškom Menez, Hroššo ale exceloval. Gól do siete hostí nepadol ani v 60. minúte po hlavičke Erdinga. V 62. minúte sa zrodila prvá stopercentná šanca duelu a "zavraždil" ju Halenár, ktorý netrafil zblízka osamotený bránu po prieniku Bagayoka. A tak sa skóre menilo o pár okamihov na druhej strane, Pastore pohotovým volejom medzi nohy Hrošša premenil v úvodný gól center Neneho. V 79. minúte spálil obrovskú šancu na 2:0 striedajúci Bahebeck, keď loptu napálil nad Hroššovu bránu. Gólovú poistku na strane PSG nepridali ani Bodmer či opäť Bahebeck a tak sa zrodila tretia prehra Slovana v skupine, čím si "belasí" zmarili aj teoretickú šancu na postup dve kolá pred skoncom skupinovej fázy.

Red Bull Salzburg - Athletic Bilbao 0:1 (0:1)
Gól: 37. Herrera, rozhodoval: Todorov (Bul.), ŽK: Sekagya, Jantscher, Leitgeb, Maierhofer - Herrera, Iturraspe, Toquero, De Marcos, Javi Martinez, 10.350 divákov.
Salzburg: Gustafsson - Schwegler, Pasanen, Sekagya (85. Teigl), Hinteregger - Schiemer, Leitgeb - Jantscher (61. Leonardo), Cziommer (69. Wallner), ŠVENTO - Maierhofer
Bilbao: Iraizoz - Iraola, San Jose, Javi Martinez, Aurtenetxe - Iturraspe (68. Amorebieta) - Susaeta (88. Perez), Herrera, de Marcos, Muniain (46. Toquero) - Llorente