Slovan prehral v Astane 4:5 pp, Říha: Rozhodla banálna chyba

NETKY.SK • 4 December 2015, 07:21 • 2 min

ASTANA - Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v štvrtkovom súboji KHL na ľade kazašského tímu Barys Astana 4:5 po predĺžení. Na aktuálnom tripe dosiahli v treťom zápase druhú prehru a v tabuľke Západnej konferencie tak figurujú s 55 bodmi na deviatej priečke, od ôsmeho Medveščaku Záhreb ich delí bod.

Duel sa zmenil na gólovú prestrelku. Slovan síce viedol od 4. minúty zásluhou Žigu Jegliča, no domácim sa podarilo rýchlo otočiť skóre a "belasí" potom neustále doťahovali súperov náskok. Jána Laca v bránke Barysu prekonali postupne Václav Nedorost, Pavol Skalický i obranca Tomáš Starosta. Tretia tretina už gól nepriniesla, o triumfe Barysu napokon rozhodol v štvrtej minúte predĺženia Maxim Chuďakov.

Zverenci trénera Miloša Říhu uzavrú trip po klziskách súperov v sobotu o 12.00 h súbojom na štadióne Avangardu Omsk.

Barys Astana - Slovan Bratislava 5:4 po predĺžení (2:2, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 14. Chuďakov (Bochenski, Lipin), 15. Lobanov (Solariov), 21. Dallman (Dawes, Bochenski), 38. Starčenko (Chuďakov, Puškariov), 64. Chuďakov (Dawes) - 4. Jeglič (Višňovský, Tičar), 19. Nedorost (Kašpar), 36. Skalický (Skokan), 39. Starosta (Višňovský, Tičar). Rozhodovali: Boman, Zacharov - Ivanov, Misjur, vylúčení: 3:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3964 divákov.

Barys Astana: Laco - Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Triasunov, Lipin, Ryspajev, Lobanov - Bochenski, Boyd, Dawes - Puškariov, Chuďakov, Krasnoslobodcev - Starčenko, Romanov, Rymarev - St. Pierre, Solariov, Panšin

Slovan Bratislava: Garnett - Višňovský, Starosta, Barker, Sersen, Valach, Mihálik, Švarný - Jeglič, Tičar, Nagy – Paré, Surový, Bartovič – Nedorost, Viedenský, Kašpar – Skokan, Lušňák, Skalický

Slovanistom sa vydaril vstup do stretnutia. Hneď na začiatku ešte zahodil veľkú šancu Tičar, ale v 4. minúte putoval na trestnú lavicu domáci útočník Solariov a hostia jeho vylúčenie v presilovke potrestali, keď po Višňovského strele upratal puk do odkrytej siete Jeglič. Prvá tretina priniesla rušný hokej, v ktorom nechýbali početné strelecké príležitosti na oboch stranách. V 14. minúte hostia prepadli v strednom pásme, Chuďakov si nakorčuľoval do priestoru ľavého kruhu na vhadzovanie a presnou strelou zápästím nedal Garnettovi v bránke "belasých" žiadnu šancu. O necelú minútu už domáci viedli, po vyhratom buly Solariova delovkou od modrej rozvlnil sieť obranca Lobanov. Rýchly obrat Bratislavčanov zaskočil, ale iba na krátku chvíľu. V 18. minúte sa český krídelník Kašpar šikovne zbavil Semjonova, krásnym krížnym pasom našiel krajana Nedorosta a ten nemal problém usmerniť puk za chrbát presúvajúceho sa Laca - 2:2.

V závere prvej tretiny si prvýkrát zahrali presilovku hráči Barysu, vylúčenie Valacha potrestal na začiatku druhého dejstva obranca Dallman, ktorý od modrej prestrelil hromadu hráčov cloniacich Garnettovi vo výhľade. Slovanisti sa snažili o okamžitú odpoveď, vietor v obrane Astany narobil prvý útok hostí, domáci ale odolali. Garnett bol potom trochu otrasený po tom, čo ho nešťastne zrazil k ľadu vlastný spoluhráč Valach, v 26. min. však už bol v pozore, keď reflexívnym zákrokom podržal svoje mužstvo. Potom bol v plnej permanencii pri vylúčení Skokana, puk za neho nedokázal pretlačiť Bochenski a Říhovi zverenci tak oslabenie zdarne prežili. V 32. minúte mal šancu na zvýšenie náskoku Boyd, po prihrávke Dawesa z bezprostrednej blízkosti nedokázal prepasírovať puk za chrbát Garnetta. Na druhej strane narobili rozruch pred bránkou Barysu Tičar s Jegličom. Zvýšená aktivita Slovana napokon slávila úspech. Po strele Barkera ešte neuspeli v dorážke Nedorost ani Viedenský, no v 36. min. už Skalický zužitkoval výbornú prihrávku Skokana od mantinelu - 3:3. Z vyrovnania sa slovanisti tešili iba krátko, pri vylúčení Nagya vrátil kazašskému celku tesný náskok Starčenko. Hráči Barysu potom spálili niekoľko šancí a tak prišiel štvrtý "belasý" úder. Višňovský našiel Starostu, jeho nahodenie tečoval Ellerby a Laco bol opäť prekonaný, gól ešte musel odobriť videorozhodca.

Slovan na začiatku tretej tretiny nevyužil presilovku a následne sa musel sám brániť. Paradoxne v oslabení bol bližšie k piatemu gólu, keď Kašpar vložil hokejku do razantnej prihrávky Viedenského, Laco ale svoj tím podržal. Hráči Astany potom obliehali súperovu bránku, hostia sa tlaku úspešne ubránili. Tímy sa už v tretej časti nepúšťali do takých odvážnych útočných avantúr ako v prvých dvoch tretinách, vedomí si, že jedna chyba môže mať fatálne následky. Jedinú vážnu hrúbku vyrobil Nagy, domáci ju nepotrestali a Garnett potom predviedol svoje umenie pri šanciach Starčenka a Semjonova. V 57. min. sa slovanisti v oslabení dostali do prečíslenia 2 na 1, Viedenský zobral zodpovednosť na seba, no jeho pokus kryl Laco. Vyrovnaná partia tak dospela do predĺženia, v ktorom rozhodol o výhre domácich Chuďakov, keď si nakorčuľoval od zadného mantinelu a nechytateľne zavesil pod hornú žŕdku.

Miloš Říha, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Prvá tretina nebola z našej strany vôbec dobrá, v druhej tretine sme hru zlepšili, boli sme lepší. V tretej tretine sme mohli rozhodnúť, boli tam situácie dvaja na jedného, no gól sme streliť nedokázali. V predĺžení rozhodla banálna chyba, ktorá nás obrala o bod."