Slovan prehral s Ladou Togliatti, Říha: Bol to deň blbec

NETKY.SK • 29 Október 2015, 07:30 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v stredajšom dueli KHL doma s Ladou Togliatti 2:5. Nenadviazali tak na doterajší sled úspešných výsledkov a v tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí priebežná jedenásta priečka.

"Belasí" sa v stredu od úvodu stretnutia trápili. Po chybe Michala Sersena inkasovali už v 28. sekunde a smola ich sprevádzala prakticky až do konca. Herne boli síce lepší, no na lacné góly vo vlastnej sieti nenašli dostačujúcu odpoveď, pričom vo väčšine prípadov nechali vyniknúť Edgarsa Masalskisa. V domácom drese zasiahli do diania obaja brankári, keď Michael Garnett v 7. minúte vystriedal Barryho Brusta s úspešnosťou 33,33 percenta.

Najbližšie sa zverenci Miloša Říhu predstavia v piatok doma proti AK Bars Kazaň (19.00 h) v tíme so slovenským reprezentačným obrancom Marekom Ďalogom.

Slovan Bratislava - Lada Togliatti 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Góly: 47. Skalický (Švarný), 52. Luža (Surový, Bartovič) - 1. Belousov, 7. Romanov (Valujskij), 33. Bočarov, 38. Zaťovič (Komarov, A. Strelcov), 50. Krysanov. Rozhodovali: Beľajev, Bondar - Košak, Černyšev, vylúčení: 6:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Zmeny: 7. min. Garnett za Brusta (Slovan), 7887 divákov

zostavy:

Slovan Bratislava: Brust (7. Garnett) - Barker, Sersen, Valach, Švarný, Starosta, Luža, Kozák - Leblanc, Nedorost, Kašpar – Bartovič, Surový, Miklík – Jeglič, Tičar, Šťastný – Lušňák, Viedenský, Skalický

Lada Togliatti: Masalskis - Flood, Bolšakov, Vorobjov, Romanov, Viklund, Gurkin, Volgin, Putilov - Šenfeld, Krysanov, Belousov - Zaťovič, Komarov, Gurjanov - A. Strelcov, V. Strelcov, Bočarov - Valujskij, Mastrjukov, Mokšancev

Pre Slovan sa stredajšie stretnutie začalo veľmi nešťastne, čoho výsledkom bola pokazená prvá tretina. Už po 28 sekundách si Sersen nezakryl puk v súboji s Belousovom, v rohu ho stratil a krídelník hostí sa za pomoci Brustovej hokejky tešil z gólu. "Belasí" si napriek zlému úvodu vypracovali šance na vyrovnanie, ale Surového dorážka a po ňom ani efektná spolupráca Lušňáka so Skalickým gólový osoh nepriniesli. V 7. minúte odpovedali hostia ľahkým nahodením Romanova a puk skončil druhýkrát v sieti. Brusta po studenej sprche vystriedal v bránke Garnett, ktorý sa do konca prvej tretiny ešte dvakrát blysol. Najskôr proti parádnej kľučke Bočarova s umiestnením hokejky pomedzi korčule a následne pri samostatnom úniku V. Strelcova v oslabení. Stopercentnú úspešnosť si udržal aj jeho oponent Masalskis, ktorému štatistiku nepokazil ani Lušňák zakončujúci pred odkrytou bránkou.

Slovanu herne patril aj úvod druhej tretiny, ale nebolo mu to nič platné. Naopak, viac zaujímavejšieho diania sa odohralo pred Garnettom, ktorý v ľahu zabránil zvýšiť náskok Šenfeldovi a následne vychytal po strate puku aj váhajúceho Romanova. Lade takýto priebeh vyhovoval. S dvojgólovým náskokom kontrolovala priestor pred Masalskisom, navyše pohodlne hrala aj smerom dopredu a v 33. minúte udrela tretíkrát. Z otočky sa ujala po ľade strela Bočarova a lacný gól si tak na konto pripísal aj Garnett. Nemohúcnosť Slovana podčiarkla 38. minúta, Komarov našiel na osi klziska Zaťoviča a ten elegantnou strelou do pravého horného rohu stanovil skóre po druhej tretine - 0:4.

Nepresvedčivý herný prejav Slovana odmenili diváci na začiatku tretieho dejstva piskotom. Jednoduchý recept na Masalskisa síce našiel v 47. minúte Skalický, keď nastrelením puku z ostrého uhla znížil, no na zvrat bolo neskoro. Desať minút pred koncom poľahky prenikol z rohu klziska cez domácu defenzívu Krysanov a obstrelil Garnetta - 1:5. Následne ešte vystrúhal iskierku nádeje premiérovým gólom v KHL Luža, ale pre Slovan to bola v stretnutí konečná. Prehral 2:5 a hostia natiahli víťaznú šnúru na štyri stretnutia.

hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Bol to pre nás deň blbec. Na čo sme siahli, to nám nevyšlo. Nebolo nič, na čom by sme sa mohli chytiť. Dali sme kontaktný gól, potom prišla opäť chyba. Musím sa ospravedlniť divákom, takto by sme doma hrať nemali. Vždy sa nájde súper, proti ktorému vám to nejde. Bohužiaľ, bola to práve Lada."

Ivan Švarný, obranca Slovana, v zápase 0+1: "Dostali sme prvý gól, hneď nato druhý. Ťažko sa to dobieha. Až v tretej tretine sme sa prebrali, ale už to nestačilo. Z našej strany to bol katastrofálny zápas, každý z nás si musí dať zrkadlo pred seba. Takto nemôžeme hrať, keď chceme bojovať o play off."

Patrik Luža, obranca Slovana, prvý gól v KHL: "Som rád, že som dal konečne gól. Padol mi kameň zo srdca, predsa len som so Slovanom od začiatku jeho pôsobenia v KHL. Tešiť sa z neho budem až zajtra, na dnešok by som najradšej zabudol. V druhej tretine sme mali svetlé momenty, ale to boli striedania, v ktorých sme do toho vložili srdce. Potom zasa prišli hluché miesta. Inkasované góly nás zrazili a bolo po zápase."

Andrej Šťastný, útočník Slovana: "Zápas ovplyvnil rýchly prvý gól a následne druhý. Hoci sme mali veľa času na to, aby sme s priebehom niečo urobili, za stavu 0:2 to ide horšie. Súper pozorne bránil a hral čisto na výsledok."

Artis Abols, tréner Lady: "Mali sme dobrý štart do stretnutia. Dali sme dva góly, hrali dobre, hoci sme dali Slovanu trošku viac priestoru. V druhej tretine sa nám podarilo zvýšiť vedenie. Som veľmi šťastný za predvedenú hru aj získané tri body."