Slovan prehral s CSKA Moskva 2:3, Šatan a Višňovský skórovali

NETKY.SK • 24 Október 2012, 08:21 • 2 min

Slovan prehral s CSKA Moskva 2 3, Šatan a Višňovský skórovali - Hokej Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy s tímom CSKA Moskva 2 3. Zverenci trénera Rostislava Čadu načali súbojom s rekordným šamp

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy s tímom CSKA Moskva 2:3.

Zverenci trénera Rostislava Čadu načali súbojom s rekordným šampiónom bývalého Sovietskeho zväzu sériu štyroch domácich duelov, ich najbližším súperom bude v sobotu 27. októbra Metallurg Novokuzneck.

Prvé minúty nepriniesli veľa vzruchu. Divákov zdvihlo zo sedadiel až Hudáčkovo "vyškolenie" Dacjuka v obrannom pásme a v 7. minúte aj strela Kukumberga z ľavého kruhu. V 9. minúte ukázal svoje umenie A. Radulov, ktorého domáca obrana nedokázala odstaviť od puku, ale Janus si dal na jeho bekhend po ľade pozor. Slovan nezvládol bez ujmy svoje slabšie minúty v druhej polovici úvodnej tretiny. Marčenko sa odhodlal k strele-nahodeniu od modrej a jeho dvakrát tečovaný pokus skončil v sieti nováčika. V 16. minúte už viedli hostia 2:0 po tom, čo A. Radulov umne vysunul naštartovaného I. Radulova a ten blafákom nedal Janusovi šancu.

Začiatok druhej časti hry patril jasne hosťom, ale zahrmelo na druhej strane. Hudáček sa presadil individuálne, posunul puk Višňovskému, ktorý nechytateľnou bombou zdvihol belasú zástavu. Radosť však netrvala dlho, vystriedal ju hnev. Rozhodcovia prehliadli faul na Janusa v bránkovisku a Rylov zakončil na 3:1 pre Moskovčanov do prázdnej bránky. Slovan sa však nezlomil, už o necelé dve minúty si nakorčuľoval do útočného pásma Šatan a "teplomerom" prekonal krajana Staňu - 2:3. Slovan sa snažil, k vyrovnaniu boli blízko Lipiansky i Šťastný, no do tretej časti sa išlo za jednogólového vedenia hostí.

Janus otvoril záverečnú časť vychytaním Grabovského v obrovskej šanci a ďalší skvelý zákrok vytiahol pri zakončení Grigorenka, keď znovu zakombinoval najaktívnejší spomedzi "vojakov" A. Radulov. V 47. minúte vystrašil Staňu Štajnoch, ktorý zakončil sólo cez celé klzisko strelou od modrej do žŕdky. Presilovka pri vylúčení Grabovského bola zo strany "belasých" málo výrazná a hoci potom domáci zvýšili tlak, na Staňu napriek množstvu striel až do konca duelu nevyzreli.
Výsledok:

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Góly:
 25. Višňovský (Hudáček, Miklík), 31. Šatan - 12. Marčenko (Persson), 16. I. Radulov (A. Radulov), 29. Rylov (Radulov). Rozhodcovia: Sergejev, Ščeňov - Majtak, Pronskich (všetci Rus.), vylúčení: 3:4, navyše Rjasenskij 10 min za úder do oblasti krku, presilovky a oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Štajnoch, Sigalet, Sekera, Boumedienne, Švarný, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Hudáček, Lipiansky, Miklík - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - Daňo, Šťastný, Ölvecký - Mikúš

CSKA Moskva: Staňa - Sergejev, Rjasenskij Denisov, Rylov, Marčenko, Kondratev, Gimajev, Buravčikov - I. Radulov, Grigorenko, A. Radulov - Žarkov, Dacjuk, Grabovskij - Zubov, Kugryšev, Persson - Sprukts, Barbašev, Ljubimov