Slovan opäť nestačil na Dinamo Minsk, doma prehral 1:2

NETKY.SK • 29 Január 2013, 07:57 • 2 min

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelňajšom zápase KHL na domácom ľade s bieloruským Dinamom Minsk tesne 1:2.

Skóre duelu otvoril v 5. minúte Lukáš Krajíček, na 2:0 pre hostí zvýšil Tim Stapleton. Slovenský nováčik našiel recept na prekonanie Larsa Haugena až v polovici zápasu, keď na 1:2 znížil svojím premiérovým zásahom v drese belasých Tomáš Mojžíš. Vyrovnania sa však domáci nedočkali a pripísali si tak druhú domácu prehru v priebehu dvoch dní.

Zverenci trénera Rostislava Čadu odohrajú ďalší súboj v rámci záverečnej domácej šnúry v základnej časti KHL v piatok o 19.00, keď privítajú Viťaz Čechov.

Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 30. Mojžíš - 5. Krajíček (Laine, Drozd), 9. Stapleton (Karalahti). Rozhodcovia: Gašilov, Kadyrov - Metalnikov, Sirotkin (všetci Rus.), vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov

Slovan Bratislava: Janus - Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Švarný, Mihálik - Miklík, Bližňák, Vondrka - Svatoš, Kytnár, Bartovič - Kukumberg, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Mikúš, Bakoš

Dinamo Minsk: Haugen - Karalahti, Denisov, Krajíček, Niskala, Murphy, Goroško, Nogačiov - Irgl, Stapleton, Platt - Meleško, Kitarov, Kulakov - Drozd, Staš, Michaľov - Lopačuk, Pivko, Laine

Slovanisti rovnako ako v predchádzajúcom stretnutí s Čerepovcom nezachytili úvod a už v 5. minúte prehrávali 0:1. Stapleton ešte z rýchleho brejku nenamieril presne, ale Niskala po Laineho prenechaní puku sa už z medzikružia nemýlil, gól nakoniec priznali Krajíčkovi. Belasí v prvej tretine prenikali do útočného pásma iba s veľkými ťažkosťami a zmohli sa len na strely z diaľky. V 8. minúte pálil pri ojedinelom protiútoku spoza kruhov tesne nad Kukumberg. O minútu neskôr sa dopustili belasí ďalšej zbytočnej straty puku v strednom pásme, nasledovalo rýchle prečíslenie, ktoré uzavrela milimetrovo presná strela Stapletona medzi Janusove betóny - 0:2. Domáci si potom vydýchli, keď pri Sersenovom vylúčení netrafil v presilovke po prihrávke Kulakova v ideálnej pozícii dobre puk Meleško. Janus bol v plnej permanencii, spoza bránky sa ho snažil prekonať Platt, potom zastavil aj jedovku Michaľova. Prvú peknú kombináciu predviedli Čadovi zverenci až v 17. minúte, Haugen vyrazil Bakošov strelecký pokus i následnú dorážku Preisingera. Vzápätí si domáci zahrali presilovku, ktorú strávili prakticky celú v útočnom pásme, no k vážnejšiemu ohrozeniu súperovej bránky sa nedostali.