Slovan na záver domácej série podľahol Čeľabinsku

NETKY.SK • 11 Január 2018, 21:30 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava nedali vo štvrtkovom dueli proti Traktoru Čeľabinsk ani gól a štvorzápasovú domácu sériu v KHL zakončili prehrou 0:3. V tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí so ziskom 50 bodov 12. priečka so sedembodovou stratou na jedenásty Viťaz Podoľsk, Traktor je na východe so 78 bodmi šiesty.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca vyťažili z domácej šnúry šesť z maximálne možných 12 bodov. Najbližšie ich čaká šesť stretnutí na klziskách súperov, výjazd preruší vo februári olympijská prestávka. Sezónu zakončia "belasí", ktorí prišli aj o teoretickú nádej na postup do play off už v stredu, domácim zápasom s Dinamom Minsk (1. marca).

KHL - základná časť:

Slovan Bratislava - Traktor Čeľabinsk 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 19. Kručinin (Jakuceňa, Polygalov), 32. Kručinin (Jakuceňa, Polygalov), 45. Bailen (Videll). Rozhodovali: Ansons (Lot.), Birin – Lazarev, Sivov (všetci Rus.), vylúčenia: 5:3 na 2 min., navyše Garbutt (Slovan) 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7909 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Bačik, Voráček, Černý - Řepík, Viedenský, Boychuk – Mikúš, Genoway, Kašpar – Sloboda, Šerbatov, Skalický – Lamper, Hrnka, Garbutt

Traktor Čeľabinsk: Francouz – Višnevskij, Nikitin, Bailen, Riasenskij, Borodkin, Šinin, A. Petrov – Jakuceňa, Polygalov, Videll – Gynge, Szczechura, Kručinin – Kravcov, Rybakov, Šarov – Senťurin, J. Petrov, Černikov – Šolochov

Slovan začal zakríknuto, už v 28. sekunde mohol otvoriť skóre Jakuceňa, ale z dobrej pozície vypálil tesne vedľa pravej žŕdky. Hostia boli v prvej tretine živší a po chybách domácej obrany sa dostávali pred Štěpánka. Ten v úvode podržal svoj tím pri šanciach Šarova či Borodkina. Na strane "belasých" bol aktívny Boychuk, ktorý v 4. minúte nepremenil nájazd z ľavej strany.

Potom sa rútil sám na Francouza ďalší kanadský krídelník Garbutt, ale v kľúčovej chvíli mu puk skĺzol z čepele a brankár Traktora jeho únik bez problémov ustál. V 14. minúte mal Štěpánek šťastie, keď neudržal strelu A. Petrova, puk za neho odpálil do bezpečia Meszároš. Domáci brankár bol potom v 18. min. pozorný pri šanci Rybakova. O minútu neskôr už ale kapituloval, keď ho bekhendom prekonal nepokrytý Kručinin - 0:1. V samom závere tretiny Štěpánek predviedol svoje umenie pri ďalších dvoch tutovkách hostí.

Aj v druhej časti diktovali tempo hráči Čeľabinska. V 25. minúte mohol poistiť vedenie Videll a potom Štěpánka neprekonal z dorážky ani Polygalov. Slovanisti si následne prvýkrát v zápase zahrali presilovku, ale nič svetoborné v nej nevymysleli. Po jej uplynutí mal sľubnú možnosť Hrnka, chrbtom v bránke ale zblízka neuspel. Naopak, v 32. minúte zvýšil náskok Traktora svojím druhým gólom v zápase Kručinin. Slovan sa v koncovke naďalej trápil, po skrumáži stroskotal v nádejnej pozícii v medzikruží Boychuk. V závere tretiny po návrate z trestnej lavice unikol domácej defenzíve Borodkin, Štěpánek však jeho nájazd skrotil.

Na začiatku tretej tretiny stratili hostia obrancu Riasenského, ktorý odišiel do šatne s tržným poranením v tvári, ani to však nepribrzdilo hráčov Traktora a v ďalšom priebehu pohodlne kontrolovali vývoj stretnutia. V 45. minúte využil presilovku tvrdým príklepom od modrej čiary Bailen a Čeľabinsk viedol už o tri góly. Zverenci Eduarda Zankovca sa márne pokúšali zdramatizovať zápas, naopak zbytočnými vylúčeniami si ničili svoju snahu. Slovan nedokázal prekonať Francouza v bránke hostí ani raz, v 54. minúte zneškodnil český gólman lapačkou aj strelu Garbutta. Samotný dáver duelu okorenila ešte šarvátka Viedenského s A. Petrovom.