Slovan doma síce vyhral, no inkasovaný gól ho v konečnom účtovaní môže ešte mrzieť

NETKY.SK • 25 Júl 2019, 10:27 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalistom Slovana Bratislava sa podarilo zvíťaziť v druhom predkola úvodného stretnutia Európskej ligy na Tehelnom poli proti kosovskému majstrovi KF Feronikeli 2:1. Situácia pred odvetou však mohla vypadať úplne inak, keby si "belasí" udržali čisté konto.

Domáci otvorili skóre hneď z prvej príležitosti, Nono rozohral priamy kop na bránku a lopta s prispením teču v múre zapadla za Smakiqiho. V 25. minúte vybojoval Šporar po nedorozumení v hosťujúcej obrane priamy kop, tentoraz to vyskúšal Holman, no jeho strela skončila len v múre. Hoti vyslal tesne vedľa krížny pokus a šance sa v závere prvého polčasu dočkali aj domáci, nožničky Šporara vytesnil Smakiqi.

Slovan mal po zmene strán k dispozícii dve štandardné situácie, no ani z jednej nedokázal skórovať. V 60. minúte po páde Šporara v šestnástke odpískal hlavný rozhodca Papadopoulos pokutový kop. Faulovaný hráč sa aj chopil šance a potrestal chybu hostí, keď z bieleho bodu zvýšil už na 2:0. Do tejto chvíle vyzeralo skóre zápasu pre Slovan veľmi sľubne, no prišla 67. minúta kedy sa hosťom podarilo po priamom kope znížiť. Hoti ostal v pokutovom území nepokrytý a z odrazenej lopty sa mu podarilo skorigovať skóre na konečných 2:1.

"Boli sme lepší, výsledok 2:0 by bol v poriadku, ale inkasovali sme zo štandardky. Piskot na tribúnach ma nemôže tešiť, celý život som zvyknutý na víťazstvá, keď sa vám fanúšik takto otočí, niečo nie je v poriadku. Samozrejme, mrzí ma to," vyjadril sa po zápase tréner juniorky Slovana, a v tomto dvojzápase aj hlavný kormidelník  Ján Kozák ml. Dočasný kouč Vladimir Radenkovič prijal výzvu srbskej vlády a v dvojzápase proti Feronikeli absentuje na lavičke.

Lodivod Zekirija Ramadani, tréner Feronikeli reagoval bezprostredne po zápse nasledovne: "Bol to veľmi pekný zápas. Teší ma, že moji chlapci sa nevzdali, a za stavu 0:2 išli za gólom. Nerád sa vyjadrujem k jedenástke, ale znížili sme a v odvete u nás to Slovan nebude mať ľahké."

1. zápas 2. predkola EL 2019/2020:

ŠK Slovan Bratislava - KF Feronikeli 2:1 (1:0)

Góly: 9. Nono, 61. Šporar (z 11 m) - 67. Hoti. Rozhodovali: Papadopoulos - Kourompyliová, Petropoulos (všetci Gréc.), ŽK: Holman, Ljubičič - Dabiqaj, Hoti, Malaj, 7150 divákov

Slovan: Greif - Bajrič, Abena, Božikov, Suchockij - Ljubičič - Nono (86. De Kamps), Holman (67. Strelec), Moha, Ratao (70. Daniel) - Šporar

Feronikeli: Smakiqi - Islami, Prekazi, Lladrovci, Hoxha - Malaj (81. Bojku), Fazliu, Dabiqaj - Carioca (76. Zeka), Hoti (90.+3 Topalli) - Rexha