Slovan Bratislava zvíťazil nad Neftechimik Nižnekamsk po predĺžení

NETKY.SK • 12 Október 2012, 06:29 • 2 min

Slovan Bratislava zvíťazil nad Neftechimik Nižnekamsk po predĺžení - Hokej V predĺžení sa napriek šanciam ani jeden z tímov netešil z gólu a nájazdovú lotériu rozhodol jediný premenený pokus Miklíka. Hokejisti Slovana Bratislava úspešne odštartovali štvor

V predĺžení sa napriek šanciam ani jeden z tímov netešil z gólu a nájazdovú lotériu rozhodol jediný premenený pokus Miklíka.

Hokejisti Slovana Bratislava úspešne odštartovali štvorzápasový výlet na klziskách súperov, keď vo štvrtok vyhrali v KHL v Nižnekamsku 5:4 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie predstavia v sobotu na štadióne Salavatu Julajev Ufa.

Domáci pôsobili v úvodných minútach svižnejším dojmom, ale Janus stál pri ich pokusoch v pozore. Miernu prevahu dokázali "chemici" zužitkovať na strelenie úvodného gólu počas presilovky v strede tretiny. Jakupov a Koukal umne vyšachovali slovanistickú obranu a Mamašev nemal problém zoči-voči Janusovi trafiť sieť.

Slovan odpovedal už po necelých troch minútach, keď bleskovo po buly v útočnom pásme prestrelil Miklík všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. Do konca prvej časti ešte zaujala šanca Sekeru, ktorého zakončenie zblízka pred odkrytou bránkou obrana Neftechimiku zblokovala.

Scenár s gólmi v prvej tretine sa zopakoval na začiatku druhej časti. Najprv po pozičných hrúbkach "belasých" poslal domácich do vedenia aktívny Jakupov, no už o tri minúty bolo znovu vyrovnané. Vondrka potiahol puk do útočného pásma, posunul puk na Šatana, a kapitán domácich aj so šťastím prekonať Sokolova.

Hosťujúca obrana vo štvrtok nemala svoj deň, čo častokrát dostalo domácich do šancí bez toho, aby sa na ňu nadreli. Nižnekamsk znovu šiel do vedenia na konci 29. minúty, keď sa druhýkrát presadil v početnej výhode. Slovan sa nenechal zlomiť ani na tretíkrát.

Sólom cez celé klzisko sa predviedol v 47. minúte Šťastný, nahral pred bránku ako na podnose a Ölvecký z bezprostrednej blízkosti zavesil. Domáci sa v preťahovačke o body aj do tretice mohli spoľahnúť na presilovku - fínsky legionár Oskala švihom zarmútil aj po štvrtýkrát Janusa.

Slovan však znovu zmazal manko, k čomu mu pomohla početná výhoda a záverečná power-play v rovnakom čase, autorom vyrovnania po skrumáži bol Bartovič. V predĺžení sa napriek šanciam ani jeden z tímov netešil z gólu a nájazdovú lotériu rozhodol jediný premenený pokus Miklíka

"V úvode sme neboli dostatočne aktívni, nehrali sme dobre v našom ani strednom pásme. takisto ma nemôže uspokojovať naša hra v početnej nevýhode, súper nám dal počas nich priveľa gólov. Pozitívom samozrejme je, že sme dokázali vždy zrovnať stav a víťazstvom v rozstrele si berieme dva body z Nižnekamska," vyhlásil Rostislav Čada, tréner Slovanu Bratislava.

Na zápas reagoval aj tréner Nižnekamsku Vladimir Golubovič: "Nazačali sme zle. Ale vyrovnávajúce góly nás dostávali do nepríjemnej situácie - boli podstatné pre vývoj hry. Bolo treba hrať viac hlavou, nemalo by sa stávať, že súper zakaždým naše vedenie vyrovná."

Neftechimik Nižnekamsk - Slovan Bratislava 4:5 pp a sn (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Neftechimik Nižnekamsk: Sokolov - Berezin, Blochin, Selujanov, Mamašev, Belov, Grot, Alševskij, Plechanov - Cibák, Osala, Milovzorov - Jakupov, Koukal, Netík - Subbotin, Polygalov, Krutov - Komaristij, Ziazov, Chochrjakov
Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Sekera, Švarný, Tabaček, Ďatelinka, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Dravecký, Kytnár, Kukumberg - Bartovič, Lipiansky, Miklík - Daňo, Šťastný, Ölvecký - Mikúš
Góly: 11. Mamašev (Jakupov, Koukal), 21. Jakupov (Mamašev), 29. Netík (Selujanov, Mamašev), 54. Osala - 14. Miklík (Lipiansky), 24. Šatan (Vondrka), 46. Ölvecký (Šťastný), 59. Bartovič (Bližňák, Miklík), rozhodujúci nájazd: Miklík
Rozhodcovia: Romaško, Cypľakov - Sysujev, Tomilov (všetci Rus.)
Vylúčení: 3:5, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0,