Slovan Bratislava-Tatran Prešov 2:1 v 1.kole Corgoň ligy

NETKY.SK • 14 Júl 2012, 20:42 • 2 min

Slovan Bratislava-Tatran Prešov 2 1 v 1. kole Corgoň ligy-sumár,text - Futbal Slovan Bratislava - 1.

Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:1) Góly: 48. Gorosito, 90+ Peltier - 15. Kolčák (vlastný). Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Šebo, Szarka - Adam, Diviš, 1558 divákov. Zostavy a striedania: Slovan Bratislava: Kováč - Pauschek (46. Bagayoko), Gorosito, Kolčák (79. Szarka), Lukšík - Grendel (29. Halenár), Kladrubský, Milinkovič - Peltier, Šebo, Piroska Tatran Prešov: Diviš - Bartek, Petráš, Krajník, Kolbas - Lipták - Papaj (75. Dolný), Macko, Adam, Pribula (78. De Oliveira) - Marcin

V obojstranne útočne ladenej hre mali v prvej desaťminútovke dve gólové príležitosti Gorosito a Milinkovič, ale neuspeli. Šok pre domácich však prišiel v 15. minúte, keď Pribula z ľavej strany poslal prudkú strelu do 16-stky a Kolčák ju nešťastne napálil pod brvno vlastnej bránky. V 26. minúte sa po odkope lopty hosťujúcim hráčom ocitol na trávniku Grendel, nariadený pokutový kop však Piroska nepremenil, keď sa lopta od spodnej časti brvna odrazila do ihriska. V 47. minúte kopal Milinkovič šiesty rohový kop, k odrazenej lopte sa dostal Gorosito a pohotovo vyrovnal na 1:1. V 56. min sa odhodlal k prieniku Marcin, jeho strelu z uhla kryl brankár Kováč. O tri minúty na to strelu Peltiera z bezprostrednej blízkosti zlikvidoval Diviš, ktorému sa darilo aj po prudkej strele Lukšíka. V 68. minúte Diviš zle vybehol, Šebo mal odkrytú bránku, ale v poslednej chvíli zmenil smer jeho lopty Petráš. Napokon až v nadstavenom čase po prihrávke Šeba strhol víťazstvo na stranu usilovnejšieho mužstva Peltier.