Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk 6:2

NETKY.SK • 31 Október 2012, 09:15 • 2 min

Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk 6 2 - Hokej Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy nad Sibirom Novosibirsk 6 2. Belasí položili základ svojho triumfu v druhej tretine, v ktorej strelili tri góly.

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy nad Sibirom Novosibirsk 6:2. "Belasí" položili základ svojho triumfu v druhej tretine, v ktorej strelili tri góly.
      Po štvorzápasovej domácej šnúre čaká zverencov trénera Rostislava Čadu séria štyroch duelov na súperových klziskách, ktorú odštartuje 3. novembra v Prahe na ľade tamojšieho HC Lev.

Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
      Góly: 11. Sigalet (Sekera, Miklík), 25. Višňovský (Štajnoch, Hudáček), 32. Sekera, 33. Kukumberg (Višňovský, Štajnoch), 44. Štajnoch (Višňovský), 59. Kukumberg (Bakoš, Kytnár) - 1. Glazačev (Lehtera, Enlund), 38. Krivonožkin (Nikulin). Rozhodcovia: Kiseljov, Vasiljev - Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

zostavy a striedanie:
      Slovan Bratislava: Janus - Štajnoch, Višňovský, Sekera, Sigalet, Švarný, Boumedienne, Luža - Šatan, Bližňák, Hudáček - Miklík, Vondrka, Lipiansky - Šťastný, Daňo, Ölvecký - Mikúš, Bakoš, Kytnár - Kukumberg
      Sibir Novosibirsk: Glass (32. Gajdučenko) - Zajcev, Kulda, Alexejev, Kudroč, Karavajev, Kutuzov, Soloduchin, Ignatovič - Lehtera, Glazačev, Enlund - Krivonožkin, Nikulin, Kopejkin - Malyšev, Sannikov, Drugov - Šumakov, Veličkin, Soloduchin - Nikitenko

Hostia predviedli raketový vstup do zápasu a hneď ich prvý útočný výpad sa skončil gólom, keď v 29. sekunde prekonal Janusa bekhendovým blafákom Glazačev. Zakrátko mohli "belasí" inkasovať opäť, no pri vylúčení Boumedienna sa zubami-nechtami ubránili. Sibir naopak svoje prvé oslabenie nezvládol a netradičný strelec Sigalet dorážkou vyrovnal - 1:1. Domáci prevzali iniciatívu, boli aktívnejší, do väčších šancí sa však nedostávali. Až v 15. minúte sa Vondrka preštrikoval pred gólmana Glassa, ktorý však jeho pokus zneškodnil.
      Divácky atraktívny hokej pred vypredanými tribúnami pokračoval aj v druhej dvadsaťminútovke. V 25. minúte poslal Slovan do vedenia opäť v presilovke Višňovský, ktorý strelou od modrej čiary nedal Glassovi šancu. Autor gólu onedlho putoval na trestnú lavicu, Novosibirsk však túto početnú výhodu nevyužil, čo sa ukázalo ako jeden z rozhodujúcich momentov. Krátko po návrate Višňovského na ľad sa dostal k puku Sekera a v 32. minúte z ťažkého uhla vymietol pravý horný roh bránky. Tréner hostí poslal do bránky Gajdučenka, ktorý si však udržal čisté konto len 45 sekúnd a po Kukumbergovej dorážke Višňovského strely lovil puk zo siete aj on. O päť minút neskôr domáci v obrannom pásme zabudli na Krivonožkina a ten vrátil svoj tím do hry - 4:2. V úplnom závere tretiny pomohla hosťom žŕdka pri zakončení Sigaleta.
      Vedenie domácich poistil piatym gólom v 44. minúte Štajnoch, ktorý delovkou od modrej potrestal vylúčenie Zajceva. Sibir napriek trojgólovému manku nezložil zbrane, snažil sa ešte čosi vymyslieť, domáci však snaženie súpera účinne eliminovali a sami neustále hrozili. Dve minúty pred koncom Bakoš vyslal do samostatného úniku Kukumberga a ten spečatil výsledok na konečných 6:2.

Hlasy po zápase:
      Rostislav Čada, tréner Slovana: "Dostali sme rýchly gól, ktorý nám paradoxne pomohol. Vyšli nám presilovky a strelecká efektivita obrancov. Nezopakovali sme chybu z predošlého duelu, keď sme laxnou hrou stratili vedenie. Pozornou a takticky zvládnutou hrou sme zápas doviedli do víťazného konca, záver sme už mali plne pod kontrolou."
      Dmitrij Kvartalnov, tréner Novosibirsku: "Dostali sme tri góly v oslabení, celkovo sme hrali v obrane veľmi slabo. Súper naopak predviedol výborný výkon a zaslúžene zvíťazil."
      Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Bol som oddýchnutý a rád, že Braňo zvládol predošlý zápas na jednotku. Nezachytili sme úvod, no som dokázali sa vrátiť do zápasu. V druhej tretine sme mali tlak, strelili góly a potom to už len dohrávali. Okrem prvej tretiny sme mali navrch a dominovali. Súper mal pár šancí, ale každý v tíme má svoju úlohu a myslím, že dnes sme všetci tú svoju zvládli."
      Martin Štajnoch, obranca Slovana: "Napriek rýchlemu inkasovanému gólu sme hrali svoju hru a verili, že súpera zlomíme a strelíme potrebné góly. Po dlhom čase nám vyšli presilovky, zjednodušili sme to, všetko strieľali na bránu a výsledok sa dostavil. A že štyri góly strelili obrancovia? Dnes sme to zobrali na seba, nabudúce to budú útočníci. Je to jedno."
      Ľubomír Višňovský, obranca Slovana: "Väčšinou sa strelecky trápime, dnes sme dali šesť gólov. V závere to nebol nervák, v pohode sme si to kontrolovali. Nezáleží na tom, či skórujú obrancovia alebo útočníci. Bolo radosť pozerať sa aj na nás obrancov, útočníci mali voľno. Samozrejme žartujem, bola to výhra celého tímu, podržal nás aj brankár."