Slovan Bratislava prehral na ľade s Viedeň Capitals

NETKY.SK • 18 August 2013, 09:34 • 2 min

VIEDEŇ - Najbližšie sa "belasí" predstavia v rámci European Trophy v piatok na ľade fínskeho klubu JYP Jyväskylä.

Hokejisti slovenského účastníka KHL HC Slovan Bratislava prehrali v rámci European Trophy v Južnej divízii na ľade UPC Viedeň Capitals 1:4. Zverenci českého trénera Rostislava Čadu zdolali minulý piatok Viedeň v Bratislave 6:2, v sobotu si ale na viedenskom ľade pripísali v turnaji prvú prehru v riadnom hracom čase, keď v utorok prehrali so Spartou Praha až po samostatných nájazdoch a vo štvrtok doma zdolali Pirátov Chomutov.

Najbližšie sa "belasí" predstavia v ET v piatok 23. augusta o 18.30 h SELČ na ľade fínskeho klubu JYP Jyväskylä.

V úvode stretnutia sa hral opatrný hokej bez výraznejšej gólovej šance. Hra sa postupne rozbehla s pribúdajúcim časom a v 12. minúte sa mohol Slovan dostať do vedenia, strela Richarda Mráza ihneď po vhadzovaní však skončila vo výstroji brankára Zabu. Domáci si vypracovali prvú vážnejšiu možnosť až 42 sekúnd pred koncom prvej tretiny a úspešne ju premenil na gól Puschnik.

Slovan zvýšil obrátky na začiatku druhej časti hry. V 24. minúte spálil najväčšiu príležitosť na vyrovnanie Miklík, keď sa nepresadil sám pred domácou bránkou. Viedeň odpovedala o dve minúty neskôr, Hartl prepasíroval puk za Janusov chrbát druhýkrát v stretnutí. "Belasí" sa dostali do zápasu presilovkovým gólom Mojžíša v 27. minúte, no dvojgólové vedenie prinavrátil rakúskemu klubu v polovici stretnutia Fortier. Do konca druhej tretiny udreli domáci ešte raz, v 34. minúte sa do streleckej listiny zapísal Rotter.

V záverečnej tretine sa už vopred rozhodnutý zápas iba dohrával, domáci si trojgólový náskok udržali bez väčších problémov a Slovan zdolali 4:1.

Južná divízia:

UPC Viedeň Capitals – HC Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 20. Puschnik, 26. Hartl, 31. Fortier, 35. Rotter - 27. Mojžíš. Vylúčení: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Erd, Fussi – Hofstätter, Hütter
Slovan Bratislava: Janus – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Mihálik, Štajnoch, Ďatelinka, Kudrna – Bartovič, Bližňák, Kukumberg – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Daňo, Bakoš, L. Hudáček – Kolena, Mikuš, R. Mráz