Slovan Bratislava prehral aj na ľade Čeľjabinska

NETKY.SK • 2 Október 2012, 06:37 • 2 min

Slovan Bratislava prehral aj na ľade Čeľjabinska - Hokej Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Traktoru Čeľjabinsk 1 3. Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie predstavia v stredu na štadi

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Traktoru Čeľjabinsk 1:3.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie predstavia v stredu na štadióne Avtomobilistu Jekaterinburg, kde zakončia "trip" po súperových klziskách. Najbližší domáci duel ich čaká v nedeľu 7. októbra proti obhajcovi trofeje Dinamu Moskva.

Hokejisti Slovana Bratislava nastúpili na ľade Čeľjabinsku opatrne a vyčkávali na svojej modrej čiare. Naopak, domáci sa od začiatku snažili tvoriť hru a častejšie sa dostávali pred Janusa. Ten si s úvodnými akciami Traktoru poradil, no v 9. minúte kapituloval. Belov prihral za obranu Slovana Jakucenjovi a ten zoči-voči brankárovi hostí nezaváhal - 1:0. Aj nasledujúce minúty patrili domácim hráčom a ich tlak zastavilo až vylúčenie Bulisa v 12. minúte. "Belasí" sa nasťahovali do útočného pásma, ale nedokázali si vypracovať gólové šance. Prvá vážna prišla až v 16. minúte, Lipiansky sa však zblízka nepresadil. V závere úvodného dejstva mohli domáci zvýšiť na 2:0, no brejk dvoch na jedného nedotiahli do úspešného konca.

Traktor Čeľjabinsk - Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 9. Jakucenja (Belov), 26. Antipov (Suglobov, Panov), 35. Suglobov (Panov, Antipov) - 34. Šatan (Vondrka). Rozhodcovia: Naumov, Šenjov - Lazarev, Golovjov (všetci Rus.), vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 7500 divákov

Traktor Čeľjabinsk: Garnett - Quint, Rjabikin, Vasilčenko, Belov, Katičev, Razin, Šinin, Nesterov - Čistov, Bulis, Kuznecov - Kontiola, Jakucenja, Kosticyn - Suglobov, Panov, Antipov - Popov, Glinkin, Karpov

Slovan Bratislava: Janus - Tabaček, Sigalet, Štajnoch, Luža, Švarný, Boumedienne, Ďatelinka - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Bartovič - Lipiansky, Hudáček, Šatan - Dravecký, Šťastný, Daňo - Mikúš

Slovan hral na začiatku druhej tretiny v oslabení, ale súpera do vyložených šancí nepustil. V 26. minúte však kapituloval druhýkrát, keď sa po akcii Suglubova s Panovom presadil Antipov. Vzápätí Janus zachránil pri ďalšej šanci Kuznecova. V ďalších minútach prišiel útlm. Domáci si strážili náskok a nikam sa neponáhľali. Hostia zase nevedeli nájsť recept na dobrú obranu Traktora a až na menšie šance Miklíka a Bartoviča sa k ničomu vážnemu nedostali. V 31. minúte sa vrútil do pásma Bulis a po jeho strele musel zachrániť Janus. Jeho zákroku však predchádzal faul hostí a Traktor mal ďalšiu presilovku. Slovan ale potvrdil, že mu to v oslabeniach ide, keď sa po Vondrkovej prihrávke dostal do úniku kapitán Šatan, ktorý si blafákom položil Garnetta a znížil na 1:2. Krátko po konci presilovky Suglobov strelou spomedzi kruhov opäť upravil na rozdiel dvoch gólov - 3:1. V ďalších minútach rozkúskovali hru tvrdé zákroky a vylúčenia, ale gól už nepadol.

Podobne tomu bolo aj na začiatku záverečného dejstva, keď si mužstvá vyskúšali hru štyroch na štyroch. V 45. minúte vystrelil Bartovič, ale Garnett bol pozorný a poradil si aj s ďalšou možnosťou Šatana. Potom prišla presilovka hostí, ale tým to v početnej výhode vôbec nešlo. Domáci hráči si už na súperov dávali pozor a ich ofenzívne snahy zastavovali už v zárodku. Slovan tak prehral na súperovom ľade aj druhýkrát za sebou.

Hlasy trénerov:

Valerij Belousov, Traktor: "Na jednej strane je dobré, že sme vyhrali. Na druhej sú však momenty, nad ktorými musíme popracovať. Mužstvo veľa korčuľovalo, celkom dobre spolupracovalo, no výsledok sa nedostaví, keď chýbajú góly. Osobitne to platí o prvom útoku. Mali veľa prihrávok, bolo to bez striel a preto je výsledok takýto. Až do posledných minút nebolo isté či vyhráme, alebo nie. Preto musíme s chlapcami rozprávať a povedať - hráte hokej, kde musia byť góly. Dobre, možno ukázať aj šou, ale nie tu."

Rostislav Čada, Slovan: "Dnes sa nám v Čeľabinsku nepodarilo zvíťaziť. Myslím si, že hlavne preto, lebo sme boli málo agresívni a dopustili sme sa mnohých chýb v strednom pásme. Traktor bol oveľa aktívnejší. Súperovi sme nechávali príliš veľa voľného priestoru. A navyše sme až trikrát trafili žrdku. Keby nie toho, výsledok by bol možno iný. Aj preto Traktor získal tri body."