Slovan Bratislava - MFK Košice 2:1 v 10. kole

NETKY.SK • 26 September 2011, 17:53 • 2 min

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 10. kola Corgoň ligy 2011/2012 na Pasienkoch nad MFK Košice 2:1.
      Zverenci trénera Vladimíra Weissa v CL štyri zápasy po sebe nedali gól a ich strelecká mizéria pokračovala aj v prvom polčase duelu na Pasienkoch. V ňom inkasovali z kopačky Dávida Škutku. V druhom polčase ale majster zlepenými gólmi Filipa Šeba a bývalého Košičana Marka Milinkoviča otočil výsledok.

Slovan Bratislava - MFK Košice 2:1 (0:1)
      Góly: 51. Šebo, 53. Milinkovič - 26. Škutka, Rozhodoval: Jaška, ŽK: Guédé, Dosoudil, Hartig - Kavka, Viazanko, 1945 divákov.
      zostavy a striedania:
      Slovan: Putnocký - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Had (46. Táborský) – Guédé, Kladrubský (31. Hartig) - Čermák (67. Grendel), Milinkovič, Žofčák – Šebo
      Košice: Tofiloski - Tóth, Kavka, Dobias, Čonka - Šinglár (57. Karaš) - Isola (86. Skvašík), Kuzma, Diaby (57. Gondoľ), Viazanko - Škutka
      V domácej zostave v lige debutoval 18-ročný dorastenec Čermák, tréner Weiss opäť na útok postavil iba jedného útočníka Šeba. Prvá dvadsaťminútovka priniesla ospalý futbal, chýbali centre, strely a zaujímavé situácie. Hralo sa nezáživne v strede poľa s často nepresnými prihrávkami bez nápadu na oboch stranách. Tréner domácich hráčov síce hlasno nabádal k zvýšenej aktivite, keď to nepomáhalo, dal pokyn lavičke na rozcvičovanie. V 24. minúte mal náznak Slovan, Guédého prudký center ale Šebo nedočiahol. A tak z ničoho nič udrelo na druhej strane, prvá strela zápasu z kopačky Škutku z 20 metrov skončila popri pravej žrdi v sieti Putnockého brány. Weiss reagoval vystriedaním Kladrubského Hartigom, ale ani to "belasým" nepomohlo. Prvú strelu vyslal na Tofilovského z priameho kopu kapitán Žofčák až v poslednej minúte prvého dejstva. Hostia umne bránili a ani sa pritom veľmi nevyčerpali. Slovan začal druhý polčas náporom, Milinkovič priamy kop išiel ešte nad, ale v 51. minúte sa strelecké prekliatie majstra skončilo. Kuriózna chyba brankára Tofilovského, ktorý podbehol vysokú loptu, využil kanonier Šebo. Slovan zaskočených hostí potrestal vzápätí, v 53. minúte prudko vnikol do 16-ky Milinkovič a nekompromisnou strelou výsledok otočil. Prebudený Slovan pokračoval v útočení, v 67. minúte v čistej šanci prestrelil Hartig a v 80. minúte Šebo v samostatnom úniku trafil len Tofilovského. Gól nedal ani o päť minút Žofčák strelou z druhej vlny. Po zlepšenom výkone v druhom dejstve Slovan napokon zaslúžene opäť vyhral.