Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 2:4

NETKY.SK • 28 Október 2012, 19:44 • 2 min

Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 2 4 - Hokej Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy pred vlastnými fanúšikmi s Metallurgom Novokuzneck 2 4. Belasí tak zaznamenali už tretiu prehru v rade, z toho p

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy pred vlastnými fanúšikmi s Metallurgom Novokuzneck 2:4. "Belasí" tak zaznamenali už tretiu prehru v rade, z toho posledné dve na domácom ľade.

Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
      Góly: 11. Bližňák (Vondrka, Višňovský), 31. Vondrka (Višňovský) - 25. Černych (Žafiarov, Megalinskij), 28. Robitaille (Bumagin, Kagarlickij), 47. Robitaille (Kagarlickij, Bumagin), 60. Vyglazov (Lazarev). Rozhodcovia: Belov, Kulakov - Birin, Medvedev (všetci Rus.), vylúčení: 3:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).
      Slovan Bratislava: Janus - Štajnoch, Višňovský, Sekera, Sigalet, Švarný, Boumedienne, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Miklík, Lipiansky, Hudáček - Daňo, Šťastný, Ölvecký - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - Mikúš
      Metallurg Novokuzneck: Lazušin - Megalinskij, Metľuk, Kukľov, Romanov, Sopel, Arzamascev, Grišin - Bumagin, Robitaille, Kagarlickij - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Žafiarov, Černych, Vyglazov - Mitriakov, Turukin, Simon - Islamov
      Slovan bol v úvode duelu aktívnejší a párkrát súperovi podkúril. Od 5. minúty mal k dispozícii aj prvú presilovku, no Vondrka zbytočne zahákoval a hralo sa štyria na štyroch. To sedelo viac hosťom a Janus musel zachraňovať po akcii Kukľova. Pri dohrávanej presilovke Metallurgu zase zachránila domácich žŕdka. Prvý gól však strelili "belasí". V 11. minúte rozohral rýchlu akciu z vlastného pásma Višňovský, presným pasom našiel Vondrku, ktorý uvoľnil Bližňáka a ten proti Lazušinovi nezaváhal - 1:0. Po góle upadlo tempo zápasu, ale päť minút pred záverom úvodnej tretiny hosťom opäť zavaril prvý útok Slovana. Šatan, Vondrka ani Bližňák však puk cez hradbu tiel pred Lazušinom neprepasírovali.
      Aj úvod druhého dejstva patril Slovanu. Najprv preveril Lazušina Bližňák a po ňom aj Šťastný s Ölveckým, no neuspeli. A tak prišla studená sprcha v podobe dvoch gólov hostí. V 26. minúte pretlačil puk za ležiaceho Janusa Černych a o dve minúty neskôr vyšla Metallurgu pekná kombinácia, na ktorej konci bol Robitaille - 1:2. "Belasým" sa podarilo takmer okamžite vyrovnať počas následnej presilovky. Od jej začiatku sa nevedeli poriadne udržať v útočnom pásme a tak to zobral do rúk Višňovský, ktorý prekľučkoval pomedzi štyroch protihráčov a Vondrka mal už ľahkú úlohu - 2:2. Do konca prostrednej časti si už ani jeden z tímov výraznejšie šance nevypracoval.
      Novokuzneck si zahral prvú riadnu presilovku v zápase až na začiatku tretej tretiny, ale výraznejšie šance nemal. Jeho hráči si to vynahradili v 47. minúte. Rozhodca už signalizoval vylúčenie Švarného, no hostia ho na trestnú nepustili, keď Robitaille strelil spomedzi kruhov svoj druhý gól a poslal Metallurg do vedenia 3:2. Ďalšie oslabenie šesť minút pred koncom domáci zvládli, ale pred súperovým brankárom boli jaloví a tak sa z tesného víťazstva tešili hostia. V závere ešte pridal štvrtý gól do prázdnej bránky Vyglazov.

hlasy po zápase:
      Rostislav Čada, tréner Slovana: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, ktorý bol rýchly, agresívny a dôrazný. Škoda, že sa nám nepodarilo v úvodnej tretine streliť viac ako jeden gól. Za stavu 2:2 bolo veľmi dôležité, kto dá tretí gól. Bohužiaľ, podarilo sa to súperovi. Aj keď sme ich prestielali, ich hra bola zdá sa efektívnejšia a preto si odnášajú tri body."
      Martin Štajnoch, obranca Slovana: "Zo šancí sme využili minimum a nemali sme ani presilovky. V každom zápase sa vyskytne únava, fáza, keď sa potrebujeme nakopnúť. Dnes sa nám to nepodarilo a ani rozhodca nám neposkytol presilovku, aj keď tam pár faulov bolo."
      Michal Vondrka, útočník Slovana: "Raz to šťastie máme, raz nemáme. V zápasoch, ktoré sme odohrali s tímami zvučných mien, sme ho mali a teraz sa to od nás trošku odklonilo. Ale šťastie praje pripraveným a my asi v tej koncovke pripravení nie sme. Zapracujeme na tom a myslím si, že to bude lepšie."
      Anatolij Jemelin, tréner Novokuznecku: "Slovan je veľmi dobrý tím, hrá rýchly hokej. Bol to dobrý zápas, ďakujem chlapcom za výkon a víťazstvo."