Slovan Bratislava - HC Košice 1:3 v 3. finále Slovnaft play off

NETKY.SK • 13 Apríl 2012, 07:12 • 2 min

Slovan Bratislava - HC Košice 1 3 v 3. finále Slovnaft play off - Hokej Hokejisti HC Košice vo štvrtok zvíťazili v treťom zápase finále play off Tipsport extraligy na ľade Slovana Bratislava 3 1 a v sérii hranej na štyri víťazné duely sa ujali vedenia 2 1

Hokejisti HC Košice vo štvrtok zvíťazili v treťom zápase finále play off Tipsport extraligy na ľade Slovana Bratislava 3:1 a v sérii hranej na štyri víťazné duely sa ujali vedenia 2:1. Hostia rozhodli o svojom triumfe v záverečnej tretine, ktorú vyhrali 2:0.
      Štvrtý finálový zápas je na programe v piatok o 18.00 h opäť v bratislavskej Slovnaft Arény.

Slovan Bratislava - HC Košice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
      Góly: 14. Bartánus (Kukumberg, Šatan) - 34. Jenčík (Gron), 48. Dravecký (Spilár), 53. Bartoš. Rozhodovali: Müllner, Kubuš - Gajan, Valach, vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Bulík, Štajnoch a Hudec (všetci Slovan) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 10021 divákov (vypredané)
      /stav série: 1:2/

Slovan: Konrád - Švarný, Dobroň, Ďatelinka, Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Kozák - Hudáček, Lipiansky, Šatan - Skokan, Kukumberg, Hudec - Bakoš, Bulík, Bartánus - Harvey, Preisinger, Buc - Sloboda
      Košice: Hylák - Homer, Tabaček, Šeda, Novák, Gajdoš, Chovan, Slimák - Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, Gron, Miklík - Pašek, Haščák, Dravecký - Mlynarovič, Hvila, Baláž - Spilár

Od úvodného vhadzovania boli diváci vo vypredanej Slovnaft Aréne svedkami rýchleho a kvalitného hokeja. V 3. minúte mohol otvoriť skóre obranca Štajnoch, ktorý sa vybral na útočný výlet, no neuspel a zakončenie nevyšlo ani Pašekovi z následného protiútoku. Vysoké tempo si odnieslo plexisklo, ktoré nevydržalo nápor Hudáčkovho narazenia Šedu. Keďže oprava trvala takmer pol hodiny, obe mužstvá odišli do kabín, nečakaná pauza ich však nevyviedla z miery a pokračovali v ofenzívnom snažení. Domáci otvorili skóre v 14. minúte, keď Bartánus v presilovke 5 na 3 poslal pred bránku prudký puk a Homer ho nešťastne zrazil za chrbát vlastného brankára - 1:0. Práve Hylákovi mohli Košičania ďakovať iba za jediný inkasovaný gól v prvej tretine, keďže domáci svojho súpera výrazne prestrieľali.
      Prostredná časť začala náporom Košíc, v početnej výhode si však nevypracovali žiadnu vážnejšiu príležitosť. Nebezpečnejší bol naďalej Slovan, ktorý neraz zovrel hostí v ich obrannom pásme a obstreľoval Hylákovu svätyňu. "Železiari" hrozili predovšetkým z rýchlych brejkov a presne taký im vyšiel v 34. minúte, keď sa Jenčík preštrikoval až pred Konráda a presnou strelou vyrovnal - 1:1. Inkasovaný gól domácim akoby zobral vietor z plachiet, Košice prevzali iniciatívu, ale ich ďalšie šance Konrád zmaril spoľahlivými zákrokmi.
      Tretia dvadsaťminútovka sa niesla v podobnom duchu ako tá predošlá. Slovan bol strelecky aktívnejší, ale gólu sa opäť dočkali hostia, keď Dravecký v 48. minúte zaskočil Konráda prudkou strelou po ľade - 1:2. Domáci vrhli všetky sily do útoku, s najväčšou prekážkou v osobe Hyláka si však nevedeli poradiť. Studená sprcha pre domácich prišla v 53. minúte, keď Bartoš unikol v oslabení a nádherne zavesil do vinkla - 1:3. Striedačka Slovana zareagovala oddychovým časom, želaný efekt to však neprinieslo a domácim nakoniec nebolo víťazstvo 43:16 na strely nič platné.