Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. okt. 2021Alojzia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Milan Krajniak.
Milan Krajniak.
27.09.2021 12:14 Domov
Slovákov čakajú vyššie prídavky na dieťa i rodičovský príspevok
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.09.2021 12:14 Domov

Slovákov čakajú vyššie prídavky na dieťa i rodičovský príspevokBRATISLAVA - Rodičovský príspevok by sa mal od nového roka vyšplhať na 280 eur.


Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR plánuje v budúcom roku zvýšiť prídavky na dieťa z aktuálnych 25,50 eura na 25,88 eura a rodičovský príspevok z tohtoročných 275,90 eura na 280 eur mesačne. Vyplýva to z predbežných informácií, ktoré sú zverejnené na portáli Slov-lex.sk.

 

 

Od 1. januára budúceho roka navrhuje rezort práce upraviť sumu rodičovského príspevku na 280 eur mesačne a sumu rodičovského príspevku v prípade, že sa oprávnenej osobe na dieťa, na ktoré poberá rodičovský príspevok, poskytovalo materské na sumu 383,80 eura mesačne (tento rok je to 378,10 eura).

 

Prečítajte si tiež: Predstavitelia V4 diskutovali o budúcnosti Európy. Slovensko zastupoval Gábor Grendel

 

Ministerstvo tiež navrhuje od nového roka upraviť sumu prídavku na dieťa na 25,88 eura mesačne a sumu príplatku k prídavku na dieťa na 12,14 eura mesačne. "Zároveň sa s účinnosťou od 1. januára 2022 navrhuje zvýšenie sumy, o ktorú sa zvýši prídavok na dieťa za kalendárny mesiac, v ktorom nezaopatrené dieťa prvýkrát nastúpilo do prvého ročníka základnej školy, na sumu 106,33 eura mesačne," skonštatovalo ministerstvo v predbežnej informácii. V tomto roku vyplácali rodičom prvákov 104,76 eura.

 

 

Minister Milan Krajniak sa minulý týždeň zúčastnil na Budapeštianskom demografickom summite. Na fóre sa od roku 2015 každé dva roky stretávajú politici, predstavitelia cirkví, odborníci, zástupcovia médií a vedy, aby diskutovali o hlavných problémoch, ktoré postihujú rodiny.

 

Možno vás zaujme: Kollára hnevajú drahšie potraviny a energie. Nechce, aby ľudia živorili

 

Krajniak predstavil opatrenia, ktorých cieľom je pomáhať eliminovať ohrozenie rodín chudobou alebo vylúčením počas materstva, rodičovstva či staroby. "Nie, v Európe nie je iba jeden názor na právo na tehotenstvo pre mužov, na LGBTI, na gender politiku. My sme presvedčení, že prioritne máme podporovať rodinu tvorenú otcom, mamou a deťmi. Takto máme čeliť demografickej kríze, a nie podporou imigrácií z iných kontinentov do Európy," napísal minister na sociálnej sieti po summite.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Dedík

Foto:  TASR, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok