Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. feb. 2023Veronika
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
06.05.2020 11:19 Domov
Slováci podporujú najmä otváranie obchodov prístupných z ulice, naopak najmenej hromadné podujatia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.05.2020 11:19 Domov

Slováci podporujú najmä otváranie obchodov prístupných z ulice, naopak najmenej hromadné podujatiaBRATISLAVA - Viac ako polovica Slovákov je v súčasnej situácii pandémie na Slovensku za otváranie obchodov a prevádzok služieb prístupných z ulice.


Naopak, iba necelá desatina opýtaných by umožnila organizovanie hromadných podujatí. Ukázal to májový prieskum Omnibus spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý realizovala v období od 27. apríla do 2. mája tohto roku na vzorke 505 respondentov internetovej populácie staršej ako 15 rokov.

 

Tešia sa na kaderníctva
Z údajov pritom vyplynulo, že 50,1 % Slovákov je v súčasnej situácii za otváranie obchodov a prevádzok služieb prístupných z ulice, kým otváranie takýchto prevádzok v obchodných centrách podporuje iba 32 % opýtaných.

 

Okrem obchodov prístupných z ulice však Slováci v podobnej miere podporujú otváranie vonkajších športovísk, čo uviedlo 49,8 % opýtaných, kontaktných služieb, ako sú kaderníctva či pedikúra, kde to bolo 47,7 % respondentov a otváranie vonkajších terás podnikov verejného stravovania podporuje 46,1 % ľudí.

Vôbec najmenšiu podporu má momentálne obnovovanie hromadných podujatí, či už koncertov, festivalov a podobne. Za zrušenie takéhoto zákazu sa totiž vyjadrilo iba 7 % opýtaných.

 

 

Nie sú za kultúrne priestory

Nízku podporu však má aj prípadné otváranie kín a divadiel, na úrovni iba 16 %, či múzeí, galérií s 18,8 %. Len o niečo väčší podiel Slovákov by v súčasnej situácii otváral aj vnútorné športoviská, ako fitness, športové haly a telocvične, kde to bolo 19,6 %. Obnovenie športových podujatí by zase podporilo iba 17 % ľudí.

Slováci však nie sú príliš naklonení ani otváraniu ubytovacích služieb, či bohoslužieb a svadieb. Kým bohoslužby a svadby by v súčasnej pandemickej situácii otváralo iba 26,7 % opýtaných, ubytovacie služby iba 28,4 %. 

 

A čo školy?

Diskutovanou témou je v súčasnosti aj otváranie škôl a škôlok. Tie by v momentálnej situácii znovu otvorilo 33,7 % Slovákov. Obnovenie fungovania taxislužieb zase podporuje necelých 40 % opýtaných.

 


Účastníci prieskumu však mali možnosť uviesť aj možnosť, že by neotvárali žiadne ďalšie z uvedených prevádzok. Túto možnosť pritom zvolila takmer desatina opýtaných.reklama


reklama


Zdroj: SITA/Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok