25. sep. 2022Vladislav
BratislavaBratislava 19°
Zľava: Brankár Peter Brndiar zo Slov-maticu, Matúš Mihok z Prešova a Anton Brunovský zo Slov-maticu
22.05.2015 20:16 Šport
Slov-Matic FOFO Bratislava - FK Prešov 10:3 vo finále,10. titul Oranjes
ilustračné foto

BRATISLAVA - Futsalisti Slov-Maticu FOFO Bratislava obhájili v piatok slovenský majstrovský titul. V treťom finále play off SFL zvíťazili v bratislavskej hale Mladosť nad FK Prešov vysoko 10:3 a v sérii hranej na tri víťazstvá triumfovali bez problémov 3:0 na zápasy.

Zverenci trénera Jána Janíka si vybojovali účasť v UEFA Futsal Cupe 2015/2016. Je to pre nich už jedenásty titul majstrov SR, jubilejný desiaty od spojenia sálového futbalu s malým futbalom v roku 2003 a piaty v elitnej súťaži v rade. Doteraz sa majstrami Slovenska stal dvakrát Incar Nitra, jeden titul získal RCS Košice a desať titulov Slov-Matic FOFO Bratislava.

Finálová séria extraligového play off bola jasnou záležitosťou. "Oranjes" v prvom zápase prevalcovali Prešov na domácej palubovke 12:3, o týždeň v Prešove vyhrali ešte o gólik vyššie 13:3. V treťom zápase bol rozhodnuté už po polčase, ktorý domáci vyhrali 7:1.

Play off - 3. finále:

Slov-Matic FOFO Bratislava - FK Prešov 10:3 (7:1)

Góly: Brunovský 3, Drahovský 2, Kyjovský, Rafaj, Mikita, Seidler (z 10 m), Fehérvári - Hernandez, Harčar, Serbin, 450 divákov.

/konečný stav série: 3:0, Slov-Matic získal titul/