Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. mar. 2023Adrián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
05.01.2023 12:30 Domov
Sliačske kúpele v čase výluky urobia väčšiu údržbu, vysadia aj 300 stromov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.01.2023 12:30 Domov

Sliačske kúpele v čase výluky urobia väčšiu údržbu, vysadia aj 300 stromovSLIAČ - V areáli sliačskych kúpeľov, ktoré sú až do 1. marca uzatvorené z dôvodu extrémneho nárastu cien energií, bude v čase liečebnej výluky mimosezónna údržba väčšieho rozsahu. V rámci toho sa má vysadiť náhradná zeleň a tiež 300 nových stromov.


Ako kúpele uvádzajú na svojej stránke, vzhľadom na dlhoročné zanedbanie niektorých území kúpeľného parku je potrebné odstrániť náletové dreviny, invazívne porasty a označené choré a bezpečnosť i zdravie ohrozujúce stromy. Pracovníci kúpeľov aktuálne pracujú aj na mobiliári v kúpeľnom parku s dôrazom na lavičky a dostatok nádob na odpad. "Zaviedli sme aj organizovaný a kontrolovaný systém parkovania s cieľom obmedziť počet automobilov vo vnútornom kúpeľnom území," uvádzajú kúpele. "V snahe zachovať rozsah osvetlenia sme inštalovaním LED žiaroviek znížili energetickú náročnosť verejného osvetlenia v parku," dodávajú.

 

 

Kúpele zrealizovali aj hydrogeologické práce na prameňoch a historicko-archívny a dendrologický prieskum. Tento rok pripravujú rozšírenie údržby tzv. srdiečkových trás a doplnenie mobiliáru na ich území. Tiež obnovu a modernizáciu orientačného a informačného značenia v kúpeľnom parku a na srdiečkových trasách a obnovenie vyhliadkových altánkov a pôvodných chodníkov. V pláne je tiež obnova a rozšírenie bývalého ovocného sadu medzi kúpeľmi a mestskou časťou. "V spolupráci s partnermi a sponzormi zrealizujeme reštaurovanie umeleckých diel pri prameňoch, rozšírime kultúrno-spoločenské aktivity s cieľom podporiť návštevnosť kúpeľného parku a doplníme atrakcie pre deti vo vhodných lokalitách," uvádzajú kúpele. reklama


Zdroj: TASR / KB Netky

Foto:  kupelesliac.skNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok