Skvelý úspech našich vodných slalomárov na MS v Brazílii! Martikán je neohrozeným lídrom medailovej bilancie

NETKY.SK • 25 September 2018, 18:14 • 2 min

RIO DE JANEIRO - Slovensko získalo zlatú medailu už v druhej disciplíne na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v brazílskom Riu de Janeiro. V utorok sa o ňu postarala trojica kanoistov Alexander Slafkovský, Michal Martikán a Matej Beňuš, ktorá obhájila najcennejší kov v tímovej súťaži kanoistov spred roka z francúzskeho Pau.

Totožné slovenské trio kraľuje disciplíne 3x C1M na MS od roku 2009, odkedy bez prerušenia získala už ôsme zlato.

Slováci na trati urobili jednu chybičku, ale ani dotyk na pätnástej bránke ich neobral o prvenstvo. V cieli mali pred striebornou trojicou zo Slovinska náskok 0,28 sekundy. Na treťom mieste skončili Briti (+0,40 s). Rovnaké poradie bolo aj pred rokom v Pau.

Michal Martikán si ziskom zlata upevnil pozíciu neohrozeného lídra medailovej bilancie na MS medzi kanoistami, je to pre neho už 22. cenný kov na tomto fóre (14-3-5). Alexander Slafkovský sa v rovnakom rebríčku posunul z piatej na štvrtú priečku (9-2-0) a Matej Beňuš zo siedmeho na šiesty stupienok (8-0-1). Beňuš si na konto pripísal ďalší úspech na olympijskom kanáli v Deodore, v auguste 2016 získal na rovnakej vode striebro na OH.