Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Viera v Boha je dôležitá
Viera v Boha je dôležitá
11.02.2021 07:28 Zaujímavosti
Skutočný príbeh o veľkej bolesti a ešte väčšej sile odpustenia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.02.2021 07:28 Zaujímavosti

Skutočný príbeh o veľkej bolesti a ešte väčšej sile odpusteniaPrežila závideniahodné detstvo. Žiadna smola, len šťastie, smiech a vzájomná rodinná láska. Človek si asi ani nemôže priať väčšie uspokojenie, veď úsmev sa nedá kúpiť ani s použitím miliardového šeku.


Bola najmladšia spomedzi troch súrodencov, čo ju trochu predurčovalo do role miláčika. Platilo to hlavne pre jej  otca.  Zastávala miesto jeho dievčatka a bol na ňu patrične hrdý. Dokonalosť jej života sa žiaľ narušila. Pozitívne je, že až v dospelosti. Študovala na vysokej škole, keď sa sčista-jasna rodičia rozhodli pre rozvod. Manželským párom boli 23 rokov, no napriek tomu láska zmizla a ako to už býva, zostala len postupne blednúca spomienka. Na istý čas to medzi ňou a otcom vytvorilo priepasť, ale napokon sa všetko obrátilo na dobré. Vídala ho raz za mesiac, akonáhle sa však stretli, spevňovali svoj vzťah.

 


Život šiel ďalej, oslávili sa rodinnú svadbu a ona mala pocit, že už nemôže byť spokojnejšia. Následne sa jej súkromný svet rozbil na márne kúsky a nebolo možné zlepiť ho. Jej otec zomrel, bol chladnokrvne zavraždený. Najhoršie bolo, že už sa s ním nikdy viac neporozpráva, že už neuvidí jej vlastnú svadbu a nerozmazná vnúčatá. Vedela, že už jej nikdy nedá žiadnu múdru radu. Vnímala to strašné ticho a prázdnotu!

 Rok po tragickej udalosti sa zosobášila s dobrým mužom a o niečo neskôr porodila prvé dieťa. Nemala ľahký priebeh tehotenstva. Hľadala odpovede a našla ich v Bohu. Rozhodla sa odovzdať mu srdce a dôverovať, nech už budúcnosť prinesie čokoľvek.

 


Vďaka Bohu si uvedomila, že vrahovi jej otca, musí odpustiť. Trvalo to dlho, no napokon vzala papier a pero a napísala mu list do väzenia. Vyjadrila v ňom jednoduchú skutočnosť, že sa viac nemieni hnevať ani nenávidieť, že mu odpúšťa to, čoho sa dopustil. Muž vo väzení si list prečítal a zasiahol ho natoľko, že sa aj on obrátil k Bohu. S dcérou svojej obete je i dnes v pravidelnom kontakte.

 

 reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok