Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Viera v Boha je dôležitá
Viera v Boha je dôležitá
11.02.2021 07:28 Zaujímavosti
Skutočný príbeh o veľkej bolesti a ešte väčšej sile odpustenia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.02.2021 07:28 Zaujímavosti

Skutočný príbeh o veľkej bolesti a ešte väčšej sile odpusteniaPrežila závideniahodné detstvo. Žiadna smola, len šťastie, smiech a vzájomná rodinná láska. Človek si asi ani nemôže priať väčšie uspokojenie, veď úsmev sa nedá kúpiť ani s použitím miliardového šeku.


Bola najmladšia spomedzi troch súrodencov, čo ju trochu predurčovalo do role miláčika. Platilo to hlavne pre jej  otca.  Zastávala miesto jeho dievčatka a bol na ňu patrične hrdý. Dokonalosť jej života sa žiaľ narušila. Pozitívne je, že až v dospelosti. Študovala na vysokej škole, keď sa sčista-jasna rodičia rozhodli pre rozvod. Manželským párom boli 23 rokov, no napriek tomu láska zmizla a ako to už býva, zostala len postupne blednúca spomienka. Na istý čas to medzi ňou a otcom vytvorilo priepasť, ale napokon sa všetko obrátilo na dobré. Vídala ho raz za mesiac, akonáhle sa však stretli, spevňovali svoj vzťah.

 


Život šiel ďalej, oslávili sa rodinnú svadbu a ona mala pocit, že už nemôže byť spokojnejšia. Následne sa jej súkromný svet rozbil na márne kúsky a nebolo možné zlepiť ho. Jej otec zomrel, bol chladnokrvne zavraždený. Najhoršie bolo, že už sa s ním nikdy viac neporozpráva, že už neuvidí jej vlastnú svadbu a nerozmazná vnúčatá. Vedela, že už jej nikdy nedá žiadnu múdru radu. Vnímala to strašné ticho a prázdnotu!

 Rok po tragickej udalosti sa zosobášila s dobrým mužom a o niečo neskôr porodila prvé dieťa. Nemala ľahký priebeh tehotenstva. Hľadala odpovede a našla ich v Bohu. Rozhodla sa odovzdať mu srdce a dôverovať, nech už budúcnosť prinesie čokoľvek.

 


Vďaka Bohu si uvedomila, že vrahovi jej otca, musí odpustiť. Trvalo to dlho, no napokon vzala papier a pero a napísala mu list do väzenia. Vyjadrila v ňom jednoduchú skutočnosť, že sa viac nemieni hnevať ani nenávidieť, že mu odpúšťa to, čoho sa dopustil. Muž vo väzení si list prečítal a zasiahol ho natoľko, že sa aj on obrátil k Bohu. S dcérou svojej obete je i dnes v pravidelnom kontakte.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok