Testovaných na slovensku
23672
Infikovaných na slovensku
715
Infikovaných svetovo
1679952
Úmrtí svetovo
101681
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Kryptomeny
10. apr. 2020Igor
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Kryptomeny. Otvorte časovú os udalostí.
ilustračné foto
ilustračné foto
23.07.2018 18:00 Ekonomika
Skupina G20 chce do októbra vypracovať štandardy pre pre boj proti praniu špinavých peňazí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.07.2018 18:00 Ekonomika

Skupina G20 chce do októbra vypracovať štandardy pre pre boj proti praniu špinavých peňazíBUENOS AIRES – Členské krajiny skupiny G20 majú lehotu do októbra 2018, aby preskúmali globálne štandardy boja proti praniu špinavých peňazí (AML) v súvislosti s používaním kryptomien.


Počas víkendu usporiadali stretnutie ministri financií a guvernéri centrálnych bánk členských krajín G20 a znovu zopakovali svoje plány pozorného monitorovania kryptomien.

 

Členské krajiny vyzvali Finančnú akčnú jednotku (FATF), medzivládny orgán zriadený na boj proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu, aby objasnili, ako by sa dali v priebehu troch mesiacov uplatniť existujúce štandardy AML na kryptomeny.

 

 

"Krypto aktíva v súčasnosti nepredstavujú riziko pre globálnu finančnú stabilitu, ale zostávame ostražití. Držíme sa záväzkov, na ktorých sme sa dohodli v marci, týkajúcich zavedenia FATF a zároveň FATF žiadame, aby v októbri 2018 objasnili, ako ich štandardy budú platiť pre krypto aktíva," uviedli členské štáty vo vydanom dokumente.

 

Skupina G20 pôvodne požiadala FATF o AML štandardy pre kryptomeny ešte v marci ako súčasť širšieho úsilia o globálne regulačné smernice v tejto oblasti.

 

 

Minulý mesiac bolo oznámené, že FATF plánuje vypracovať záväzné pravidlá na boj proti praniu špinavých peňazí pre svetové kryptoburzy.

 

Začiatkom minulého týždňa predstavila Rada pre finančnú stabilitu (organizácia zameraná na analýzu a poskytnutie odporúčaní skupine G20 o globálnych finančných systémoch), niekoľko kľúčových metrík na monitorovanie krypto aktív.reklama


reklama


Zdroj: netky TT

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok