Škrtelov Liverpool vyhral v 14. kole na pôde Leicester City 3:1

NETKY.SK • 3 December 2014, 07:16 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v utorňajšom dueli 14. kola Premier League na pôde Leicesteru City 3:1. Za hostí odohral celý zápas aj slovenský reprezentant Martin Škrtel.

Už v 8. minúte mohol otvoriť práve Škrtel skóre duelu, jeho hlavička však nebola gólová. Ofenzívnu iniciatívu následne prebrali domáci a po niekoľkých nevyužitých príležitostiach sa v 23. minúte dočkali otváracieho gólu. Najskôr Škrtel zabránil presnému zásahu obranným zákrokom hlavou, no následnú strelu Ullou z uhla si Mignolet zrazil do vlastnej siete. Domáci sa však netešili dlho, o štyri minúty vyrovnal Lallana.

Liverpool rozhodol o svojom triumfe v druhom dejstve. Najskôr poslal Sterlingovu prihrávku do siete Gerrard a v 84. minúte pridal gólovú poistku Henderson. Škrtela v závere zápasu zasiahla lopta nepríjemne do tváre, duel však po ošetrení napokon dohral.

Súhrn výsledkov utorkových duelov 14. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:
Manchester United - Stoke 2:1 (1:1)
Góly: 21. Fellaini, 59. Mata - 39. N´Zonzi

Leicester - Liverpool 1:3 (1:1)

Góly: 23. Mignolet (vl.) - 27. Lallana, 55. Gerrard, 84. Henderson, ČK: 65. Morgan (Leicester)