Šikyňa v seriáli MS v motokrose obsadil 23. a 19. miesto

NETKY.SK • 27 Jún 2016, 15:36 • 2 min

MANTOVA - Slovenský motocyklista Richard Šikyňa obsadil na pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove v triede MX2 23. a 19. miesto.

Za výkon v druhej jazde získal 18-ročný reprezentant SR jazdiaci na KTM 250 SXF dva body. Z víťazstva sa tešil Holanďan Jeffrey Herlings, pred krajanom Brianom Bogersom a Francúzom Dylanom Ferranom.

V európskej kategórii EMX250 sa Slovák Tomáš Kohút umiestnil na 17., resp. 37. pozícii. Na prvej priečke skončil Holanďan Bas Vaessen. V kráľovskej kategórii MXGP triumfoval Slovinec Tim Gajser, druhý bol Francúz Gautier Paulin a tretí Belgičan Clément Desalle. Podujatie v Mantove bolo dvanástym v tohtoročnom seriáli MS a ôsmym v európskom šampionáte.