Šiesty triumf USA na prestížnom Gold Cupe

NETKY.SK • 27 Júl 2017, 07:38 • 2 min

SANTA CLARA - Víťazom šampionátu Futbalovej konfederácie Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF) - Gold Cupu 2017 (7. - 26. júla) sa stali futbalisti USA, keď v stredajšom finále zdolali Jamajku na štadióne Levi´s v kalifornskej Santa Clare 2:1. O držiteľovi trofeje rozhodla 88. minúta zápasu, keď Jordan Morris strhol víťazstvo na stranu Američanov.

Jozy Altidore poslal do vedenia americkú reprezentáciu v nadstavenom čase prvého polčasu po výborne zahranom priamom kope, päť minút po zmene strán Je-Vaughn Watson vyrovnal. V dramatickom závere sa misky váh naklonili na stranu Američanov.

USA triumfovali v Gold Cupe po štyroch rokoch a celkovo šiestykrát. Úspešnejšiu bilanciu má iba Mexiko, ktoré sa z prvenstva tešilo sedemkrát. Pod vedením trénera Bruca Arenu neprehrali Američania už 14 zápasov (9 víťazstiev, 5 remíz), pričom ten sa stal prvým trénerom so ziskom troch trofejí v Gold Cupe. Kapitán víťazného tímu Michael Bradley získal Zlatú loptu pre najlepšieho hráča turnaja..