Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
SOV oslávil 25 rokov existencie koncom septembra
SOV oslávil 25 rokov existencie koncom septembra
05.12.2018 12:27 Šport
Siekel má za sebou dva roky vo funkcii prezidenta SOV: Medzi športovcami nerobíme rozdiel
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.12.2018 12:27 Šport

Siekel má za sebou dva roky vo funkcii prezidenta SOV: Medzi športovcami nerobíme rozdielBratislava - Anton Siekel má za sebou dva roky vo funkcii prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV). Pozície sa ujal 26. novembra 2016, keď nahradil dlhoročného lídra Františka Chmelára, počas jeho pôsobenia sa Slovensko zúčastnilo na ZOH v Pjongčangu a SOV oslávil štvrťstoročie existencie.


Hneď na začiatku ďalších dvoch rokov pod vedením Siekela čaká na výbor významná udalosť. Piatkové 55. valné zhromaždenie v Šamoríne-Čilistove bude schvaľovať úpravu Stanov SOV tak, že umožní do radov členských subjektov prijať aj všetky slovenské zväzy neolympijských športov, ktoré sa doteraz nemohli stať členmi SOV. Ten združuje veľkú väčšinu z dovedna 68 uznaných slovenských športových zväzov, po novom by niesol názov Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV).

 

"Už teraz robíme agendu pre celé športové hnutie, nerozlišujeme, či sa týka olympijského zväzu, olympionika alebo športovca, ktorého odvetvie nie je v programe OH. Chceme deklarovať, že naša ambícia sa naplnila a sme pripravení prevziať na seba túto zodpovednosť," povedal Siekel. Právo hlasovať na 55. valnom zhromaždení má 78 členov SOV, ktorí disponujú dovedna 114 hlasmi. Na schválenie sa vyžaduje dvojtretinová väčšina hlasov prítomných členov.

 

Národný olympijský výbor ako strešná organizácia športového hnutia nie je novinka, v Európe sa takýmto smerom vydalo 34 krajín: "Nejdeme na nepreskúmanú cestu, nasledujeme vzor mnohých iných olympijských výborov. Táto cesta je správna, efektívna, prináša výsledky. Zdieľali sme skúsenosti iných, poučili sme sa z ich chýb a aplikujeme to na naše podmienky. Snažíme sa hľadať optimálne riešenia pre nás. Ako to dopadne, závisí od každého, kto bude pracovať v športovom hnutí."

 

SOV oslávil 25 rokov existencie koncom septembra. "Bilancia môjho dvojročného pôsobenia je možno súčasne aj ukončenie krásnej kapitoly, ktorá bola popretkávaná úspechmi. Zároveň ide o začiatok novej, možno o ďalších 25 rokov budeme bilancovať, aké boli úspešné. Budem veľmi rád, keď sa v prvej časti bude písať, že sa podarilo niečo nastaviť, niečo sa darilo uviesť do života a že pri zrode stáli ľudia, akí stoja dnes pri mne," povedal Siekel, ktorý zdôraznil ZOH v Pjongčangu ako jeden z míľnikov uplynulého obdobia: "Roky 2017, 2018 boli v mojom osobnom živote prevratné, v športovom hnutí zaujímavé úspechmi aj prácou na poli športovej diplomacie v zahraničí či na Slovensku. Bez komunikácie a dôvery by sme nemali kompetencie ani právo hovoriť, že ideme niečo meniť. Podarilo sa to nastaviť a dnes sme v situácii, keď niet týždňa, aby sme sa so športovcami nerozprávali, čo sa deje v hnutí. Toto je pre mňa kľúčové, neuveriteľné boli aj zimné olympijské hry v Pjongčangu. Byť tak blízko športovcov a úspechov, ktoré sme tam mali možnosť vidieť."

 

Program prezidenta SOV sa nekončí vybudovaním dôvery a očakávaným schválením zmenených Stanov: "Môžem povedať, že tieto dva roky boli aj úspešné. Nebolo toho málo, čo sa nám podarilo spraviť, samozrejme, sme ďaleko od toho, aby sme boli spokojní a už by nebolo čo robiť. Potvrdilo sa, že sme na správnej ceste. Čo robíme, s kým to robíme, sa v praxi osvedčuje ako možno aj jediná alternatíva. Máme veľkú dôveru športovcov i funkcionárov, to je prvý základ. Je úplne logické, že nie všetko sa spraví za krátky čas, ani by to nebolo dobré unáhliť. Každá vec musí dozrieť, v roku 2018 dozrel čas, aby sme deklarovali športovému hnutiu aj občianskej verejnosti, že SOV je tu ako strešná organizácia športového hnutia."

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/netky RB

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok