Ševela získal titul vicemajstra Európy, predbehol ho len Švéd Sundin

NETKY.SK • 3 November 2015, 10:09 • 2 min

RÜDERSDORF - Slovenský reprezentant Miroslav Ševela sa stal vicemajstrom Európy v kategórii senior E3 v prestížnom motocyklovom majstrovskom seriáli Enduro. Pred záverečným podujatím sezóny počas uplynulého víkendu v Rüdersdorfe patrila Ševelovi tretia pozícia. Vďaka piatemu a štvrtému miestu na pretekoch v Nemecku napokon poskočil na výslednú striebornú pozíciu. Majstrom Európy sa stal Švéd Martin Sundin, tretí skončil Čech Radek Toman.

Z trojice slovenských veteránov, ktorí v Rüdersdorfe štartovali, sa najviac darilo Radkovi Bohuslavovi, ktorý skončil v súťaži jednotlivcov na treťom mieste a v konečnom hodnotení ME tejto triedy mu patrí 9. priečka. V európskom šampionáte tímov kategórie veterán získali Slováci v zložení Radek Bohuslav, Jozef Marenčák a Peter Belko strieborné medaily. Dvojica slovenských reprezentantiek Karin Hostinská a Katarína Juríčková získala v súťaži ženských tímov rovnako strieborné medaily. V súťaži seniorských "trophy teamov" obsadilo Slovensko 9. miesto. V tímovej súťaži, v ktorej bodujú traja jazdci, Slováci mali len dvoch zástupcov - Miroslava Ševelu a Thomasa Hostinského. Ten skončil medzi jednotlivcami v triede E2 na pretekoch v Nemecku na 8. mieste.

Výsledky:

Majstrovstvá Európy v Enduro 2015 - konečné poradie - jednotlivci:
Kategória senior E3: 1. Martin Sundin (Švéd.) Husqvarna 130 bodov, 2. Miroslav Ševela (SR) TM 109, 3. Radek Toman (ČR) Husqvarna 107
Senior E2: 1. Tom Sagar (V. Brit.) KTM 160,...16. Thomas Hostinský, Husqvarna 14, 17. Marek Giertl (obaja SR) KTM 13
Veterán: 1. Werner Müller (Rak.) KTM 160,...15. Jozef Marenčák (SR) TM 19.