Serie A: Rossoneri s odretými ušami zdolali Fiorentinu, Inter aj vďaka kontroverznej penalte vyhral nad Udinese

NETKY.SK • 2 Máj 2022, 07:50 • 2 min

MILÁNO – Ašpiranti na titul zvládli svoje zápasy a súboj o Scudetto pokračuje naďalej! Rafael Leao v 82. minúte vykúpil Rossoneri, ktoré nakoniec zdolalo Fiorentinu 1:0. Inter zvládol náročný zápas s Udinese 2:1.

Leaov gól može znamenať titul  po 11 rokoch!

Futbalisti AC Miláno sú opäť bližšie k zisku titulu v talianskej Serii A. V nedeľnom zápase 35. kola zdolali doma Fiorentinu gólom Rafaela Leaa z 82. minúty 1:0. Jednym z rozhodujúcich momentov zápasu bol spektakulárny zákrok Mika Maignána, ktorý fantastickým spôsobom vychytal tvrdú hlavičku Cabrala. Tri kolá pred koncom súťaže majú na čele tabuľky naďalej dvojbodový náskok pred Interom

A post shared by AC Milan (@acmilan)

Inter potreboval k výhre aj kontroverzné rozhodnutie rozhodcov

Mestský rival v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom triumfoval na pôde Udinese Calcio 2:1. Oba góly strelil v úvodnom dejstve, postarali sa o ne Ivan Perišič a Lautaro Martinez. Domáci stihli už iba skorigovať zápas zásluhou Ignacia Pussetta. Inter sa tak po prehre v Bologni vrátil späť na víťaznú cestu pred tretím Neapolom má päťbodový náskok.