Serie A: Lídri tabuľky zlyhali, v Ríme sa zrodil nový hrdina!

NETKY.SK • 22 November 2021, 11:19 • 2 min

TALIANSKO – Obaja lídri tabuľky prehrali svoj prvý zápas tohtoročnej sezóny! Milánske AC prekvapivo podľahlo v gólovej prestrelke Fiorentine a Neapol v šlágri kola nestačil na Inter. Osemnásťročný Felix Afena-Gyan sa dvakrát presadil a stal sa novou hviezdou Série A.

Takmer neuveriteľný comeback, no nakoniec AC podľahlo na domácej pôde Fiorentiny

Zápas Milánskeho AC by sa dal jednoducho opísať ako zápas "blbec", domáce fialky využili každú jednu šancu a hlúpe chyby hostí im nakoniec priniesli cenný skalp proti lídrovi tabuľky. Fiorentina sa pomerne náhodne dostala do vedenia, po rohovom kope vypadla lopta brankárovi Tatarušanovi a po zmätku v šestnástke loptu do brány pretlačil Duncan

AC boli počas celého prvého polčasu aktívnejším tímom, no vyrovnajúci gól sa im streliť nepodarilo. Namiesto toho sa v posledných sekundách nádhernou strelou presadil Saponara a Fiorentina po prvom polčase viedla 2:0.

Druhý polčas bol veľmi podobný prvému a AC sa neustále snažilo vyrovnať, svoje šance nevyužili Leao ani Ibrahimovič a skóre ostávalo nezmenené 2:0. Krátko potom sa do obrovskej šance dostala hviezda domácich Dušan Vlahovič a chladnokrvne zvýšil na 3:0.

Už to vyzeralo na potupnú prvú prehru pre Milánske AC, no Zlatan Ibrahimovič mal iné plány. Po chybe domácich pri rozohrávke zachytil loptu v súperovej šestnástke a poriadnou delovkou znížil na 1:3. O 5 minút neskôr pridal Ibrahimovič svoj druhý gól v zápase a znížil na 2:3.

V 85. minúte spravil obranca Theo Hernandéz svoju "typickú" chybu a stratil loptu pred milánskou šestnástkou, k lopte sa dostal  Vlahovič a zvýšil náskok Fiorentiny na 4:2. AC sa v záverečných sekundách podarilo znížiť náskok na 3:4, no osud zápasu sa im už zvrátiť nepodarilo.

Neapol v ďalšej prestrelke nestačil na domáci Inter

Po zaváhaní milánskeho AC mal Neapol jedinečnú príležitosť odpútať sa od AC na čele tabuľky, ale v ceste im stál druhý tím z Milána Inter. Neapol sa v 17. minúte dokonca dokázal dostať do vedenia. Nádhernou strelou prekonal Handanoviča poľský stredopoliar Zielinski. Interu sa podarilo v 25. minute vyrovnať, penaltu premenil turecký exekútor Calhanoglu

Calhanoglu si okrem gólu pripísal aj asistenciu na gól Ivana Perišica zo 44. minúty a Inter tak vstupoval do druhého polčasu s jednogólovým náskok 2:1. V 61. minúte sa skóre menilo znova, krásne umiestnenou strelou sa presadil Lautaro Martinéz

Neapol sa nezvdal a začal poriadne tlačiť na bránku domácich. V 79. minúte ďalšou nádhernou strelou na 2:3 znížil Dries Mertens. Neapol mal ešte dve šance na vyrovnanie zápasu, no bohužiaľ ich nevyužil, a tak hostia, rovnako ako AC, prehrali prvý zápas v sezóne.

Zapamätajte si meno Felix Afena-Gyan!

AS Rím cestoval na pôdu Janova s novým trénerom a legendou talianskej ligy Andrejom Ševčenkom. Úvodný zápas na lavičke Janova vyzeral sľubne pre Ševčenka, no v 74. minúte poslal José Mourinho na ihrisko iba 18-ročného Felixa Afenu-Gyana

Mladý futbalista z Ghany pred týmto zápasom dostal pár príležitostí od portugalského lodivoda a vždy bol jeho výkon veľmi pozitívny. Lenže tentoraz sa predviedol ešte o kus lepšie! V 82. minúte dostal prihrávku na roh šestnástky a pohotovo poslal Rimanov do vedenia 1:0.

Lenže to ešte nebolo všetko, v 92. minúte sa dostal k lopte možno 30 metrov pred bránou Janova a neuveriteľnou strelou pridal svoj druhý gól v zápase a rozhodol o víťazstve Ríma nad Janovom