Séria Hamšíka a Neapola minulosťou, AC Miláno s Kuckom remizovalo

NETKY.SK • 7 December 2015, 07:40 • 2 min

RÍM - Osemnásťzápasová séria futbalistov SSC Neapol bez prehry vo všetkých súťažiach je minulosťou. V nedeľu padol SSC na pôde Bologne 2:3 v 15. kole Serie A, v drese hostí odohral celý zápas kapitán a slovenský reprezentačný špílmacher Marek Hamšík.

Neapol naposledy prehral 23. augusta so Sassuolom. Pred 15. kolom bol na čele tabuľky, prvýkrát po dlhých 25 rokoch. Keďže ale v sobotu Inter Miláno doma zdolal FC Janov 1:0, dostal sa opäť na post lídra. Neapol spadol na tretie miesto, keďže ho preskočila v nedeľu aj ACF Fiorentina. Tá si doma poradila s Udinese 3:0.

Druhú ligovú prehru v sezóne pre Neapol zariadil dvoma gólmi Mattia Destro. Domáci viedli 3:0, ale záver nezvládli a dvakrát inkasovali. Najprv v 87. minúte znížil argentínsky útočník Gonzalo Higuain a o tri minúty rovnaký hráč strelil aj kontaktný gól, keď mu prihral Hamšík. Finiš hostí však už prišiel neskoro. AC Miláno v zostave s Jurajom Kuckom remizovalo v Carpi 0:0.

Serie A - 15. kolo:

FC Bologna - SSC Neapol 3:2 (2:0)

Góly: 14. a 60. Destro, 21. Rossettini - 87. a 90. Higuain, 19.000 divákov.

/M. Hamšík (SSC) odohral celý zápas/

Atalanta Bergamo - US Palermo 3:0 (2:0)

Góly: 18. Denis, 26. Cherubin, 79. De Roon, ČK: 76. Migliaccio (Atalanta), 14.000 divákov.

ACF Fiorentina - Udinese Calcio 3:0 (1:0)

Góly: 26. Kalinič, 62. Iličič (z 11 m), 86. Rodriguez, 29.000 divákov.

Frosinone Calcio - Chievo Verona 0:2 (0:0)

Góly: 89. Paloschi (z 11 m), 90.+3 Meggiorini, ČK: 90.+2 Pepe (Chievo), 7500 divákov.

Hellas Verona - FC Empoli 0:1 (0:0)

Gól: 62. Costa, 18.000 divákov.