Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Sergej Lavrov
Sergej Lavrov
09.07.2019 14:53 Domov
Sergej Lavrov na Štrbskom Plese vyslovil za štruktúrovaný dialóg OBSE
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.07.2019 14:53 Domov

Sergej Lavrov na Štrbskom Plese vyslovil za štruktúrovaný dialóg OBSEŠTRBSKÉ PLESO - Diskusia na neformálnom stretnutí ministrov zahraničných vecí a štátnych tajomníkov z celého regiónu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktoré sa konalo na Štrbskom Plese, bola užitočná, hoci niektoré krajiny adresovali Ruskej federácii kritické slová.


Zhodnotil ministerské stretnutie OBSE vo Vysokých Tatrách ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Šéf ruskej diplomacie Lavrov sa ďalej pred ruskými novinármi podľa agentúry Ria Novosti vyslovil za zodpovedný dialóg v rámci OBSE i za prehĺbenie ekonomickej spolupráce. Rusko podľa jeho slov dúfa, že štruktúrovaný dialóg v OBSE čoskoro povedie ku konkrétnym dohodám.

 

Poznamenal, že OBSE má kapacitu a mandát, aby "vo vojensko-praktickej oblasti posilňovala kontakty, ktoré posilnia dôveru".

 

Pripomenul aj tzv. štruktúrovaný dialóg o otázkach bezpečnosti v Európe iniciovaný Nemeckom a prebiehajúci na expertnej úrovni.

 

V súvislosti s ním však vyjadril ľútosť, že tento dialóg zatiaľ nevyústil do konkrétnych výsledkov. Poznamenal, že spoločne s účastníkmi neformálneho stretnutia ministrov OBSE vo Vysokých Tatrách sa zhodli v nádeji, že "štruktúrovaný dialóg vo veľmi blízkej budúcnosti povedie k niektorým konkrétnym dohodám".

 

Neformálne ministerské stretnutie v polčase predsedníctva SR v OBSE bolo jedným z najdôležitejších podujatí predsedníckeho roka Slovenska v tejto organizácii.

 

Ministerské stretnutie vo Vysokých Tatrách hostil šéf slovenskej diplomacie a úradujúci predseda OBSE Miroslav Lajčák a malo podtitul: "Od minulých aktivít k budúcej prevencii: miesto OBSE pri garantovaní stability v Európe a za jej hranicami".

 

 

Vo Vysokých Tatrách sa zišlo celkovo vyše 300 delegátov vrátane viac ako 20 šéfov diplomacií a 11 štátnych tajomníkov ministerstiev zahraničných vecí. Zúčastnení zástupcovia diplomacií tu mali okrem plenárnych rokovaní priestor absolvovať neformálne bilaterálne stretnutia. Ukrajinská diplomacia svoju delegáciu na najvyššej úrovni na stretnutie neposlala.

 

Ministri organizácie, zahŕňajúcej 57 štátov na troch kontinentoch, v neformálnej atmosfére na Štrbskom Plese za zatvorenými dverami diskutovali o výzvach, pred ktorými OBSE takmer 40 rokov od svojho vzniku stojí v súčasnom dynamicky sa meniacom medzinárodnom prostredí.

 

 

Cieľom dvojdňového stretnutia, ktoré sa konalo na pozvanie ministra Lajčáka, bolo otvorene a interaktívne hovoriť o aktuálnych témach agendy OBSE. Diskusia sa okrem iného zameriavala na oblasti, ktoré si Slovensko vytýčilo ako svoje priority v rámci predsedníctva v OBSE, a síce prevencia a riešenie konfliktov, efektívny multilateralizmus a relevancia OBSE v súčasnom svete.reklama


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok