Schmiedlová po finálovej prehre: "Škoda záveru druhého setu"

NETKY.SK • 10 Jún 2012, 18:57 • 2 min

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela vo finále juniorskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Zverenka trénera Milana Martinca na parížskej antuke prehrala s nasadenou dvojkou Nemkou Annikou Beckovou po trojsetovej bitke 6:3, 5:7 a 3:6. Členka Národného tenisového centra nenapodobnila Martina Kližana, ktorý sa stal juniorským singlovým šampiónom na Roland Garros v roku 2006, finálová účasť je však pre ňu životným úspechom. V ére samostatnosti získala okrem Kližana titul vo dvojhre junioriek na podujatí veľkej štvorky ešte Kristína Kučová - v roku 2007 triumfovala na US Open. Vo štvorhre vybojovali Slováci tri cenné trofeje. Henrieta Nagyová v roku 1994 po boku bývalej svetovej jednotky Švajčiarky Martiny Hingisovej vyhrala štvorhru na Roland Garros. V roku 2010 sa vo štvorhre dievčat na Australian Open tešili z prvenstva Jana Čepelová so Chantal Škamlovou, vlani v Melbourne uspeli v debli Filip Horanský s Čechom Jiřím Veselým. Schmiedlová v osemfinále parížskej juniorky vyradila najvyššie nasadenú Američanku Taylor Townsendovú, vo štvrťfinále zvíťazila nad turnajovou päťkou Češkou Kateřinou Siniakovou, dvojka "pavúka" Becková však bola napokon nad jej sily. Nemka sa na začiatku zápasu ujala vedenia 2:0, Schmiedlová však rýchlo vyrovnala, od stavu 2:3 získala štyri gemy v rade a prvý set sa stal jej korisťou. V druhom dejstve si Becková po rýchlom brejku vybudovala náskok 4:1. Schmiedlová síce vyrovnala na 4:4, no záver setu patril Nemke. V rozhodujúcom dejstve Schmiedlová dvakrát zmazala manko brejku, no za stavu 3:4 opäť stratila podanie a Becková už dotiahla zápas do úspešného konca. Schmiedlovú po finálovej prehre mrzel záver druhého setu. "Podarilo sa mi vyrovnať z 1:4 na 4:4, no potom som nevyužila viaceré šance, čo ma mrzí. Tam sa lámal chlieb. Z oboch strán to bol dnes trochu nervózny výkon, možno to bolo spôsobené tým, že na finále juniorky prišlo dosť ľudí. V treťom sete začala hrať Becková lepšie, robila menej chýb. Ja som jej sama pomohla tým, že som nezvládla koncovku druhého setu. Dalo sa to ešte otočiť, no ona stále viedla a po brejku na 5:3 to už dotiahla do úspešného konca. Napriek dnešnej prehre som s celkovým vystúpením v Paríži veľmi spokojná. Zdolala som veľa kvalitných hráčok na čele s Američankou Reynoldsovou a postúpila až do finále, čo je veľký úspech," povedala Schmiedlová v konferenčnom hovore so slovenskými médiami. juniorky - dvojhra - finále: Annika Becková (2-Nem.) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 3:6, 7:5, 6:3