Testovaných na slovensku
179293
Infikovaných na slovensku
1522
Infikovaných svetovo
6408816
Úmrtí svetovo
378317
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. jún. 2020Xénia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Sprava: Nezaradení poslanci Jana Kiššová a Ľubomír Galko
Sprava: Nezaradení poslanci Jana Kiššová a Ľubomír Galko
28.04.2015 13:25 Domov
SaS chce zjednodušiť prihlasovanie vozidiel do evidencie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.04.2015 13:25 Domov

SaS chce zjednodušiť prihlasovanie vozidiel do evidencieBRATISLAVA – Zjednodušiť prihlasovanie automobilov do evidencie vozidiel navrhujú v novele zákona o cestnej premávke poslanci za SaS Jana Kiššová a Ľubomír Galko.


Liberáli presadzujú zavedenie možnosti prenositeľnosti tabuľky s evidenčným číslom vozidla (ŠPZ) zo starého motorového vozidla toho istého majiteľa na jeho nové auto za predpokladu, že majiteľ nezmenil svoje bydlisko alebo sídlo do iného okresu. „Navrhnutá zmena ušetrí majiteľom určité finančné prostriedky v situácii, keď majiteľ predá staré motorové vozidlo a kúpi nové,“ argumentujú Kiššová a Galko.

 

Procesne tento návrh riešia ako možnosť rezervácie doterajšieho evidenčného čísla pri odovzdaní tabuľky s evidenčným číslom starého motorového vozidla Policajnému zboru najviac na päť rokov za symbolický poplatok päť eur. „Policajný zbor, ktorý prevzal tabuľku s rezervovaným evidenčným číslom, je povinný osobe, ktorá si dané evidenčné číslo zarezervovala, znova to isté evidenčné číslo bezplatne prideliť na jej ďalšie motorové vozidlo. Znovupoužitie pôvodnej ŠPZ prináša okrem finančnej úspory pre majiteľa aj drobný ekologický benefit,“ vysvetľujú liberáli. 

 

Poslanci SaS chcú zároveň predĺžiť platnosť tzv. dočasnej značky, resp. tabuľky s evidenčným číslom vozidla prideľovanej predajcami novým vozidlám, alebo novokúpeným vozidlám, ktoré dosiaľ neboli evidované, z terajšieho jedného roka na desať rokov. Uvedené 10-ročné obdobie neznamená, že majiteľ nového vozidla s takouto „dočasnou značkou“ bude môcť jazdiť 10 rokov. „Znamená to iba, že predajca ju môže svojim zákazníkom prideľovať postupne počas 10 rokov, nemusí ju po jednom roku odovzdávať Policajnému zboru a platiť za novú, čím ušetrí určité finančné prostriedky a zníži sa mu administratívna náročnosť v procese práve predaného motorového vozidla,“ konštatujú Kiššová a Galko. 

 

Opoziční zákonodarcovia rovnako presadzujú zavedenie jednotnej sadzby správnych poplatkov pri prvom zápise držiteľa motorového vozidla bez ohľadu na výkon motora. „Máme za to, že prvý zápis držiteľa motorového vozidla je administratívny úkon rovnaký pre všetky druhy áut bez ohľadu na výkon motora a niet dôvodu diferencovať výšku správnych poplatkov do pásiem v závislosti od výkonu motora,“ argumentujú liberáli. 

Parlament sa bude novelou cestného zákona zaoberať na májovej schôdzi.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok