Sagan si pripísal na konto ďalší skvelý výsledok!

NETKY.SK • 16 September 2013, 07:47 • 2 min

MONTREAL - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale sa stal víťazom nedeľňajších pretekov GP Montreal, ďalšieho podujatia WorldTour.

Dvadsaťtriročný Žilinčan sa 5,5 km pred cieľom odpútal od hlavného poľa, utvoril si až dvadsaťsekundový náskok a sólovou jazdou napokon triumfoval bez väčších problémov. Pre Sagana je to už 22. víťazstvo v kalendárnom roku 2013. Druhé miesto so štvorsekundovým odstupom obsadil Talian Simone Ponzi zo zoskupenia Astana, tretí bol na na radosť domácich priaznivcov Kanaďan Ryder Hesjedal z družstva Garmin-Sharp, ktorý zaostal o 5 sekúnd za víťazom. Celkovo absolvovali jazdci na Grand Prix Cycliste de Montréal 205,7 km.

Pre elitných cyklistov boli nedeľňajšie preteky v Montreale jednou z posledných previerok pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v toskánskej Florencii (22. - 29. 9.).

Výsledky - cyklistické preteky GP Montreal - nedeľa:
1. Peter Sagan (SR) Cannondale 5:20:07 h, 2. Simone Ponzi (Tal.) Astana +4 s, 3. Ryder Hesjedal (Kan.) Garmin-Sharp +5, 4. Greg Van Avermaet (Belg.) BMC Racing +7, 5. Filippo Pozzato (Tal.) Lampre-Merida +7, 6. Rui Alberto Faria Da Costa (Portug.) Movistar +7, 7. Enrico Gasparotto (Tal.) Astana +7, 8. Lars Petter Nordhaug (Nór.) Belkin +9, 9. Jon Izaguirre Insausti (Šp.) Euskaltel-Euskadi +9, 10. Jan Bakelants (Belg.) +9.