Sagan na Valónskom šípe dvanásty

NETKY.SK • 17 Apríl 2013, 17:50 • 2 min

HUY - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil na stredajšej klasike Valónsky šíp dvanáste miesto.

Z víťazstva sa tešil Španiel Daniel Moreno z tímu Kaťuša, ktorý dosiahol čas 4:52:33 h. Druhú pozíciu obsadil na pretekoch z Binche do Huy, ktoré merali 205 km, Kolumbijčan Sergio Henao z družstva Sky a tretí skončil jeho krajan Carlos Betancur (AG2R La Mondiale), obaja mali na víťaza trojsekundové manko.

O víťazovi 77. ročníka populárnych pretekov v Belgicku sa rozhodlo v záverečnom stúpaní na Mur de Huy 1,5 km pred cieľom. Slovák z tímu Cannondale Sagan sa držal na druhej pozícii, ale v záverečných stovkách metrov "vytuhol" a dostalo sa pred neho viacero špičkových jazdcov. Sagan zaostal za víťazom o osem sekúnd a jeho najväčším úspechom v tejto sezóne je víťazstvo na belgickej klasike Gent - Wevelgem, ktoré dosiahol 24. marca. Dvadsaťtriročný Žilinčan P. Sagan bol jediný slovenský súťažiaci zástupca na tohtoročnom Valónskom šípe.

Valónský šíp 2013 - výsledky (Binche - Huy, 205 km): 1. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša 4:52:33 h, 2. Sergio Henao (Kol.) Sky, 3. Carlos Betancur (Kol.) AG2R La Mondiale, 4. Daniel Martin (Ír.) Garmin, 5. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Omega Pharma-Guick Step - všetci +3 s, 6. Joaquim Rodríguez (Šp.) Kaťuša, 7. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar, 8. Igor Antón (Šp.) Eustkaltel-Euskadi, 9. Bauke Mollema (Hol.) Blanco, 10. Rinaldo Nocentini (Tal.) AG2R La Mondiale, 11. Gianpaolo Caruso (Tal.) Kaťuša, 12. PETER SAGAN (SR) Cannondale - všetci +8